pendik escort bayan
bu haber sitesi satlık
ozmenpc.comtr
ak

Tübitak Türkiye finalinde büyük başarı

Eğitim (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 31.05.2024 - 12:13, Güncelleme: 31.05.2024 - 11:30
 

Tübitak Türkiye finalinde büyük başarı

Tübitak Türkiye finalinde büyük başarı

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline 6 proje ile katılım sağlayan Erzurum; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.ATO Congresium’da gerçekleştirilen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde öğrenciler ödüllerini Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr.Yusuf Tekin, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın elinden aldılar.TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline Erzurum’u temsilen katılan Yakutiye Şükrüpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri Can Ahmet Kurt ve Yusuf Eren Ferah, öğretmenleri Veysel Dağdemir danışmanlığında Teknoloji Tasarım alanında hazırlamış oldukları "Trafik Kazası Tespit ve Bildirim Sistemi " adlı proje ile "Türkiye İkinciliği" ödülüne; Palandöken Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Mehlika İclal Paylan, öğretmeni Mustafa Akay danışmanlığında Fizik alanında hazırlamış olduğu "Vidalı Kriko Sistemiyle Tasarlanan Akustik Levitasyon Cihazıyla Lokal Kavitasyon Yapımı” adlı proje ile "Türkiye Üçüncülüğü" ödülüne; Tekman Anadolu Lisesinden Sudenaz Şakiroğlu, Nurdan Kaya, İklim Özer isimli öğrencilerimiz; öğretmenleri Deniz Kel danışmanlığında Kimya alanında hazırlamış oldukları “Periyodik Tablo Oyunu: Periyopya” adlı "Türkiye Üçüncülüğü" ödülüne; Palandöken Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Berra Keleşoğlu, öğretmeni Güldane Meral danışmanlığında Coğrafya alanında hazırlamış olduğu “Yeşil Miras Anıt Ağaçların CBS İle Haritalanması ve Ekoturizm Potansiyeli" adlı proje ile "Teşvik Ödülü"ne; Tekman Anadolu İmam Hatip Lisemizden Beyhan Aslan, Reşat Şeker; öğretmenleri Tuğçe Tunca danışmanlığında Sosyoloji alanında hazırlamış oldukları “Aile İçi İletişimi Olumlu Yönde Etkileyecek Oyunlar” adlı projeleri ile "Teşvik Ödülü”ne layık görülmüşlerdir.Yıldız; "Bu gurur hepimizin"İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: "Ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine taşıyacak nitelikli insan kaynağını yetiştirmek; öğrencilerimize, yaşadıkları topluma, dünyaya dair bir şeyleri iyileştirme ve hayallerindeki projeleri hayata geçirebilme motivasyonu kazandırmak en önemli hedefimiz. 6 proje ile katıldığımız TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece ile büyük bir başarı elde ettik.İlimizde bilim kültürünün yaygınlaşması, çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına sahip bireyler olarak yetişmesi yönündeki bu güzel çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyor; bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli danışman öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.
Tübitak Türkiye finalinde büyük başarı
TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline 6 proje ile katılım sağlayan Erzurum; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
ATO Congresium’da gerçekleştirilen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde öğrenciler ödüllerini Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr.Yusuf Tekin, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın elinden aldılar.
TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline Erzurum’u temsilen katılan Yakutiye Şükrüpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri Can Ahmet Kurt ve Yusuf Eren Ferah, öğretmenleri Veysel Dağdemir danışmanlığında Teknoloji Tasarım alanında hazırlamış oldukları "Trafik Kazası Tespit ve Bildirim Sistemi " adlı proje ile "Türkiye İkinciliği" ödülüne; Palandöken Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Mehlika İclal Paylan, öğretmeni Mustafa Akay danışmanlığında Fizik alanında hazırlamış olduğu "Vidalı Kriko Sistemiyle Tasarlanan Akustik Levitasyon Cihazıyla Lokal Kavitasyon Yapımı” adlı proje ile "Türkiye Üçüncülüğü" ödülüne; Tekman Anadolu Lisesinden Sudenaz Şakiroğlu, Nurdan Kaya, İklim Özer isimli öğrencilerimiz; öğretmenleri Deniz Kel danışmanlığında Kimya alanında hazırlamış oldukları “Periyodik Tablo Oyunu: Periyopya” adlı "Türkiye Üçüncülüğü" ödülüne; Palandöken Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Berra Keleşoğlu, öğretmeni Güldane Meral danışmanlığında Coğrafya alanında hazırlamış olduğu “Yeşil Miras Anıt Ağaçların CBS İle Haritalanması ve Ekoturizm Potansiyeli" adlı proje ile "Teşvik Ödülü"ne; Tekman Anadolu İmam Hatip Lisemizden Beyhan Aslan, Reşat Şeker; öğretmenleri Tuğçe Tunca danışmanlığında Sosyoloji alanında hazırlamış oldukları “Aile İçi İletişimi Olumlu Yönde Etkileyecek Oyunlar” adlı projeleri ile "Teşvik Ödülü”ne layık görülmüşlerdir.

Yıldız; "Bu gurur hepimizin"
İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: "Ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine taşıyacak nitelikli insan kaynağını yetiştirmek; öğrencilerimize, yaşadıkları topluma, dünyaya dair bir şeyleri iyileştirme ve hayallerindeki projeleri hayata geçirebilme motivasyonu kazandırmak en önemli hedefimiz. 6 proje ile katıldığımız TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece ile büyük bir başarı elde ettik.
İlimizde bilim kültürünün yaygınlaşması, çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına sahip bireyler olarak yetişmesi yönündeki bu güzel çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyor; bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli danışman öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

Erzurum HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sivasbulteni.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.