Peker; Büyükşehir Yasası Memuru Mağdur Etti

02.06.2014 - 22:56, Güncelleme: 02.06.2014 - 22:56
 

Peker; Büyükşehir Yasası Memuru Mağdur Etti

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Peker "Büyükşehir Yasası memuru mağdur etti." dedi.

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Peker yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti. "Özellikle Ulaştırma Bakanlığı personellerinin yogun bir şekilde karşılaştıkları geçici görevlendirme diger kurumlardaki memurları ve TCDD memurlarını üst düzeyde magdur etmiştir. Her alanda çogu haklardan yoksun kalan memurlarımız bu yasanın uygulamaya geçmesinde de magdur olmuşlardır.   14 Büyükşehir Belediyesi Kurulmasına ilişkin yasanın memuru mağdur ettiğini belirtmek istiyorum. Harcirah Kanununa göre memuriyet mahali dışında bir yere geçici olarak görevlendirilen memurlara gündelik ödendiğini, yasanın, memuriyet mahali olarak belediye sınırlarını kabul ettiğini ve bunu dikkate aldığını görmekteyiz.      BÜYÜKŞEHİR SINIRLARI İL MÜLKİ SINIRLARI OLDU 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nda Büyükşehir Belediyelerinin il nufüslarına göre yarıçapı en fazla 50 Km olan bir dairenin Büyükşehir Belediyesi sınırı olarak kabul edildiğini, Harcirah Kanunu’nda ise bu sınırların dikkate alınmadan merkez dışındaki ilçelerde görevli personele gündelik ödendiğini hatırlatan Peker, 30 Mart 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6360 sayılı 14 İlde Büyükşehir Belediyesi Kurulmasına İlişkin Kanunla, Büyükşehir belediyelerinin sınırları il mülki sınırları olarak değiştirilmiştir. Bu şekilde tüm ilçeler de Belediye sınırları içine dahil edilmiştir. Bu nedenle, Büyükşehirlerde görev yapan kamu görevlileri geçici görevli olarak ilçelere gittiklerinde harcırah alamamaktadır. YENİ DÜZENLEME YAPILMALI Bazı Büyükşehirlerin 200 Km uzaklıkta ilçeleri olduğunun altını çizmek istiyorum, buralara geçici olarak görevlendirlen kamu görevlilerine gündelik ödenmemesi nedeniyle günlük harcamalarını kendi ceplerinden yapmaktalar. Söz konusu mağduriyetin giderilmesi için acilen Harcirah Kanununda yeniden bir düzenleme yapılması gerektiğini söylüyoruz. Verilen maaş artışıyla enflasyonun altında kalan memurların Büyükşehir Belediyelerine kurban edildiklerini düşünüyoruz." SİVAS haber,sivashaber, sivas haberleri, haber58, SİVAS, sivas ilanları, sivas son dakika,sivas gazeteleri, sivas,SİVAS HABER SİTELERİ, sivasspor,Sivas haberler, Sivas,Sivas firma rehberi,Sivas telefon rehberi,Sivas link bankası,Sivas haber sitesi,Sivas nöbetçi eczaneler, telefon rehberi, Sivas, fakirlik,Tıp Fakültesi, otopsi, soruşturma, ilişki, itiraf, çocuk cinayeti divriği, SİVAS REHBERİM, sivasgazeteleri, Şarkışla'da cinayet, doys sivas, sivas doys, tantunici bahattin, serince çiğ köfte sivas, doys, közz, ak parti sivas, sivas kaza, sivasta trafik kazası sivas bülteni, facebook sivas, abdullah peker   Facebook Sayfamız =>  https://www.facebook.com/sivasbultenicom Twitter Resmi Sayfamız => https://twitter.com/sivas_bulteni      İletişim: sivasbulteni@yandex.com
Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Peker "Büyükşehir Yasası memuru mağdur etti." dedi.

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Peker yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti.


"Özellikle Ulaştırma Bakanlığı personellerinin yogun bir şekilde karşılaştıkları geçici görevlendirme diger kurumlardaki memurları ve TCDD memurlarını üst düzeyde magdur etmiştir. Her alanda çogu haklardan yoksun kalan memurlarımız bu yasanın uygulamaya geçmesinde de magdur olmuşlardır.

 

14 Büyükşehir Belediyesi Kurulmasına ilişkin yasanın memuru mağdur ettiğini belirtmek istiyorum.

Harcirah Kanununa göre memuriyet mahali dışında bir yere geçici olarak görevlendirilen memurlara gündelik ödendiğini, yasanın, memuriyet mahali olarak belediye sınırlarını kabul ettiğini ve bunu dikkate aldığını görmekteyiz. 

 

 

BÜYÜKŞEHİR SINIRLARI İL MÜLKİ SINIRLARI OLDU

5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nda Büyükşehir Belediyelerinin il nufüslarına göre yarıçapı en fazla 50 Km olan bir dairenin Büyükşehir Belediyesi sınırı olarak kabul edildiğini, Harcirah Kanunu’nda ise bu sınırların dikkate alınmadan merkez dışındaki ilçelerde görevli personele gündelik ödendiğini hatırlatan Peker, 30 Mart 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6360 sayılı 14 İlde Büyükşehir Belediyesi Kurulmasına İlişkin Kanunla, Büyükşehir belediyelerinin sınırları il mülki sınırları olarak değiştirilmiştir. Bu şekilde tüm ilçeler de Belediye sınırları içine dahil edilmiştir. Bu nedenle, Büyükşehirlerde görev yapan kamu görevlileri geçici görevli olarak ilçelere gittiklerinde harcırah alamamaktadır.


YENİ DÜZENLEME YAPILMALI

Bazı Büyükşehirlerin 200 Km uzaklıkta ilçeleri olduğunun altını çizmek istiyorum, buralara geçici olarak görevlendirlen kamu görevlilerine gündelik ödenmemesi nedeniyle günlük harcamalarını kendi ceplerinden yapmaktalar. Söz konusu mağduriyetin giderilmesi için acilen Harcirah Kanununda yeniden bir düzenleme yapılması gerektiğini söylüyoruz. Verilen maaş artışıyla enflasyonun altında kalan memurların Büyükşehir Belediyelerine kurban edildiklerini düşünüyoruz." SİVAS

haber,sivashaber, sivas haberleri, haber58, SİVAS, sivas ilanları, sivas son dakika,sivas gazeteleri, sivas,SİVAS HABER SİTELERİ, sivasspor,Sivas haberler, Sivas,Sivas firma rehberi,Sivas telefon rehberi,Sivas link bankası,Sivas haber sitesi,Sivas nöbetçi eczaneler, telefon rehberi, Sivas, fakirlik,Tıp Fakültesi, otopsi, soruşturma, ilişki, itiraf, çocuk cinayeti divriği, SİVAS REHBERİM, sivasgazeteleri, Şarkışla'da cinayet, doys sivas, sivas doys, tantunici bahattin, serince çiğ köfte sivas, doys, közz, ak parti sivas, sivas kaza, sivasta trafik kazası sivas bülteni, facebook sivas, abdullah peker

 

Facebook Sayfamız =>  https://www.facebook.com/sivasbultenicom


Twitter Resmi Sayfamız => https://twitter.com/sivas_bulteni

 

 

 İletişim: sivasbulteni@yandex.com

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sivasbulteni.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.