• BIST 2.467,98
 • Altın 979.057
 • Dolar 16.6327
 • Euro 17.5018
 • İstanbul 27 °C
 • Ankara 23 °C

Saadet Partisi adaylarını tanıttı

Saadet partisi, Ankara'da düzenlenensalon toplantısında 30 büyükşehir ve 51 il belediye başkan adayını tanıttı
Saadet Partisi adaylarını tanıttı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Türkiye, kısır kavgaların, içi boş polemiklerin seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. Türkiye’nin yeni bir sese, yeni bir söze, yeni bir siyasete ihtiyacı vardır. Bu siyasetin adresi hiç şüphesiz ki Saadet Partisidir" dedi.

Kamalak, partisinin “Aday Tanıtım Şöleni”nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kalbi Ankara'da kentin en büyük kapalı spor salonunda, büyük aday tanıtım şölenini gerçekleştirdiklerini belirterek, yaşanabilir bir Türkiye’yi ve yeniden büyük Türkiye’yi kuracak kadroları milletle buluşturduklarını söyledi.

"Nasıl ki Ankara, bağımsız Türkiye’nin ilk işaret fişeği olduysa bugün yaptığımız bu tarihi toplantı da yeniden büyük Türkiye ve adil bir dünya müjdesi, ilk işaret fişeğidir" diyen Kamalak, şunları kaydetti:

"Çünkü Milli Görüş, 600 yıl dünyaya huzur ve adalet dağıtmış bir ecdadın görüşüdür. Milli Görüş, tarih boyunca, özgürlüğün, adaletin, hoşgörünün öncüsü olmuş bir medeniyetin görüşüdür. Ben size bakınca 'hayat iman ve cihattır' diyen Necmettin Erbakan’ı görüyorum. Biliyorum, yarın yandaş medya bu muhteşem coşkudan tek satır bile vermeyecek. Bu adanmışlıktan, bu inanmışlıktan tek bir kare dahi göstermeyecektir. Ama buradan söylüyorum, o medya mensuplarına, hiç boşuna çırpınmasınlar. Korkunun ecele faydası yoktur.  Artık mızrak çuvala sığmıyor. Onlar görseler de görmeseler de gümbür gümbür geliyoruz. Aziz milletimizin öz be öz kendisi olan Milli Görüş geliyor, Saadet geliyor."

 

"BİZİM NE HASETİMİZ VAR NE DE KASETİMİZ"

"Türkiye bugün tıkanmıştır, siyaseten tıkanmıştır. Ahlaken tıkanmıştır, ekonomide tıkanmıştır, dış politikada tıkanmıştır" ifadelerini kullanan Kamalak, şöyle devam etti:

"Türkiye, kısır kavgaların, içi boş polemiklerin. seviyesiz tartışmaların esiri edilmiştir. Türkiye’nin yeni bir sese, yeni bir söze, yeni bir siyasete ihtiyacı vardır. Bu siyasetin adresi hiç şüphesiz ki Saadet Partisidir. Çünkü Saadet Partisi, kökünü maziden alır. Saadet Partisi, karanlıktan aydınlığa, zulümden adalete çıkıştır. Saadet Partisi, makamın ve servetin değil hakkın ve hakikatin peşinden gitmenin adıdır. Bizim ne hasetimiz var ne de kasetimiz. Bu yüzden kimse bizi bu ülkenin insanına tuzak kurmakla suçlayamaz. Kimse bizi birlikte yola çıktığı insanları yarı yolda bırakmakla suçlayamaz. Kimse bizi ABD, AB ve İsrail’in maşası olmakla suçlayamaz. Kimse bizi gizli kapaklı işler çevirmekle suçlayamaz. Tam 4 tane partimiz kapatıldı. Engellendik, yasaklandık. Üzerimize bildiğiniz gibi tanklar sürüldü. Ama tek bir taş atmadık. Ülkemizi sevdiğimiz için. Bu milletin evlatlarını birbirine düşürmemek için tek bir kelam söz söylemedik, kimseye halel getirmedik. Ama vatanımıza asla bir bedel ödetmedik."

 

"ASIL YARIŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR" 

Kamalak, 30 Mart'ta yapılacak seçimin tarihi bir seçim olacağını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Asıl yarış şimdi başlıyor. Efsane hizmetleriyle belediyecilikte çığır açan Milli Görüş kadroları, bu seçimlerde yönetimi devralarak milletimizin özlediği hizmetlere yeniden kavuşturacaktır. Vereceğiniz her bir oyla Türkiye’nin hem yolunu hem yönünü belirleyeceksiniz. Türkiye, Batı'ya mı uydu kalacak, yoksa İslam ülkelerinin öncüsü mü olacak? İslam birliğini mi kuracak yoksa Avrupa Birliğinin kapısında mı duracak? Mazlumlara umut mu olacak, küresel beylere taşeron mu olacak? İşte bu seçimlerde bunlara karar vereceğiz." 

Kamalak, iktidarın sosyal barışı bozduğunu iddia ederek, "Şimdi istiklal mücadelesinden bahsediyorlar. Kime karşı mücadele? Kime karşı bağımsızlık savaşı? Düşmanınız kim? Kiminle savaşacağız? 55 yıldır girmek için hazır olda beklediğimiz Avrupa'ya karşı mı savaşacağız?  Cevap bekliyoruz. Yoksa içte milleti birbirine mi kırdıracağız? Ülkemizin diğer dengeleri de sarsılmıştır" dedi.

Hükümetin, ekonomik politikalarını da eleştiren Kamalak, "Maalesef, hükümetin 12 yıldır uyguladığı ekonomi politikası, mutlu azınlığı memnun etmekten başka bir işe yaramıştır. Milletimizin alın teri, kazancı bir avuç faizciye gitmiştir" şeklindeki konuştu.

 

"ASIL HEDEFTE TÜRKİYE VAR"

Kamalak, İslam ülkelerinin tarihte olmadığı kadar perişan bir durumda olduğuna dikkati çekerek, "Her yerde gözyaşı, her yerde kan. Emperyalizm şu anda 20. Haçlı seferini yapıyor. Adım Adım büyük İsrail Projesi'ni uyguluyor.  Sudan ikiye bölündü. Irak üçe bölündü. Libya 40 parçaya ayrıldı. Mısır'ın akıbeti ortada. Suriye paramparça. Yanıbaşımızda yüzyılın en büyük dramı yaşanıyor. Ateş kapımıza dayandı. Asıl hedefte Türkiye var" değerlendirmesinde bulundu.  

Saadet Partisi'nin, bu mazlum coğrafyanın kurtuluşu için bir tercih değil bir mecburiyet olduğunu savunan Kamalak, "İktidarı da muhalefeti de görüyorsunuz. Biz yeni bir dünya kurmaktan bahsederken, onlar suyu bitmiş kuyudan kim bir tas daha fazla alır derdinde.  Açık söylüyorum Saadet Partisi, iktidara gelmeden yolsuzluğun, usulsüzlüğün, rüşvetin, talanın, haksızlığın önlenmesi mümkün değildir" ifadesini kullandı. 

AK Parti ile CHP arasında bir fark olmadığını iddia eden Kamalak, "Hepsi birbirinin aynısıdır, hepsi Batıcıdır, taklitçidir. Saadet Partisi bir yana hepsi bir yana. Şimdi soracaksınız? Peki Sayın Kamalak, Saadet Partisi gelince ne olacak? İşte huzurlarınızda söz veriyorum, Allah’ın izniyle ilk iş olarak bütün bakanlıkların, bütün belediyelerin kapısına “Rüşvet alan da veren de melundur”  tabelasını yeniden asacağız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkacağız. Yolsuzluğun usulsüzlüğün kökünü kazıyacağız" ifadesini kullandı.

 

"SAADET PARTİSİ HİÇ AMA HİÇBİR KAVGANIN TARAFI DEĞİLDİR"

AK Parti'nin, son dönemde Türkiye üzerinde küresel güçlerin operasyonlarından bahsettiğini ifade ederek, "Hangi hakla küresel operasyondan, paralel yapılanmadan bahsediyorsun? Eğer sen iş başına geldiğinde bu paralel yapılanma vardı ise neden 12 yıldır müdahale etmedin? Yok eğer 12 yıl önce böyle bir yapı yoktuysa şimdi varsa bu senin eserin değil mi" diye sordu. 

"Mecbur kaldığınız için 'yolumuz Erbakan'ın yoludur' diyorsunuz" iddiasında bulunan Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Teşekkür ederiz ama dün, 'Erbakan'la olmuyor' diyen siz değil misiniz? Erbakan'ın yolu Haçlı yolu değildir. Eğer samimiyseniz gelin el ele omuz omuza verip İslam Birliği'ni kuralım. Çünkü Erbakan'ın yolu İslam Birliği yoludur. Ne oldu da şimdi dış güçlerden, küresel, o paralel yapılardan şikayet ediyorsunuz? Ey AKP, hiç kusura bakma kendi acizliğini mağduriyet edebiyatıyla örtemezsin. Bizi de kendi günahına alet edemezsin. Hele hele Erbakan’ı asla ve asla istismar edemezsin. Hele kumpastan hiç bahsedemezsin. Eğer illa bir kumpastan bahsedeceksen emin olun orada şu anda kumpastan bahsendenler orada, bizzat kendisini bulur. Kumpastan bahsedenler Milli Görüş'e kumpas kuranlardır. Son 50 yılın en büyük kumpasını Milli Görüşü bölenler kurdu. Bu vesileyle bir kez daha haykırıyorum, Saadet Partisi hiç ama hiçbir kavganın tarafı değildir."

 

SAADET PARTİ KURUCU GENEL BAŞKANI KUTAN

Saadet Parti Kurucu Genel Başkanı Recai Kutan da salondakilerin gözlerinde azim ve kararlılık gördüğünü ifade ederek, "Temeli sevgi, kardeşlik hak ve adalet olan milli görüşünü davasının hizmetkarları hep bir arada" dedi.

İslam aleminin büyük sıkıntılar içinde olduğunu dile getiren kutan, "Pek çoğunda zulüm var, gözyaşı var, kan var. Evet buna karşın Müslümanların elbette bir araya gelip çözüm bulmaları lazım. Eskiden diyorduk ki mazlumlar ayağa kalkmadıkça zalim diz çökmez diye. Onun için ezilen, hor görülen, zulüm gören mazlumlar için tekrar ayağa kalkacağız inşallah" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, isimleri tek tek anons edilerek platforma davet edilen, 30 büyükşehir ve 51 il belediye başkan adaylarıyla fotoğraf çekildi.

Seçim şarkısının tanıtımının da yapıldığı şölende ayrıca bazı belediye başkan adayları konuşma yaptı.

Şölene, merhum Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve çok sayıda partili katıldı. SİVAS HABER (ANKARA)

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Ak Parti Mkyk Toplantısı11 Temmuz 2019 Perşembe 19:53
 • Irak'ın Kuzeyine Hava Harekatı11 Temmuz 2019 Perşembe 17:48
 • Mhp Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek:11 Temmuz 2019 Perşembe 16:58
 • Kılıçdaroğlu'nun Kabulü11 Temmuz 2019 Perşembe 15:18
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te08 Temmuz 2019 Pazartesi 15:49
 • Chp Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer:04 Temmuz 2019 Perşembe 12:23
 • Kızılay'da Yenileme Çalışmaları Başladı04 Temmuz 2019 Perşembe 12:18
 • Yavaş'tan Hal Esnafına Ziyaret02 Temmuz 2019 Salı 11:13
 • Erdoğan'dan Şehit Ailesine Başsağlığı Telgrafı29 Haziran 2019 Cumartesi 17:33
 • Chp'li Belediyelere Sıkı Takip29 Haziran 2019 Cumartesi 16:08
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )