• BIST 2.405,36
 • Altın 970.852
 • Dolar 16.6904
 • Euro 17.5029
 • İstanbul 27 °C
 • Ankara 17 °C

AK Parti'de Haziran Ayı Danışma Meclis Toplantısı Yapıldı

AK Parti Sivas İl Başkanlığı haziran ayı danışma meclis toplantısı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
AK Parti'de Haziran Ayı Danışma Meclis Toplantısı Yapıldı

Danışma meclisi öncesi Sivas Koordinatör Milletvekilliğine atanan Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ilk olarak İl Başkanı Ziya Şahin'i makamında ziyaret etti. İl Başkanı Şahin ve Sivas Milletvekili Ali Turan Hamarat'a Sivas'a özgü kalemlik hediye etti.

 

Danışma meclisine, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Sivas Milletvekilleri Ali Turan ve Hilmi Bilgin, Sivas Koordinatörü Mustafa Hamarat, İl Başkanı Ziya Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kuzu'nun yanı sıra belediye başkanları, ilçe başkanları, Sivas belediye başkan yardımcıları, eski il ve ilçe başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri, birim yöneticileri ile partililer katıldı.

 

-İl Başkanı Ziya Şahin: Sivas'ta 2 bin 417 Sandıkta Toplantı Yapacağız-

 

Danışma meclisinin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şahin, cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kaldığını belirterek teşkilatlar olarak çalışmalarını daha da artırarak çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 

İl Başkanı Şahin, gelecek hafta sonu Türkiye genelindeki 194 bin 312 sandığın yönetim kurulu toplantısı yapılacağını belirterek, "Genel merkezimiz, teşkilatımız bu toplantıyı çok önemsiyor. Bu bir dünya rekoru. Yüksekova'dan Edirne Kapıkule'ye kadar 194 bin 312 sandıkta 9 kişilik yönetim kurulu toplantımız ve o sandıkta oy kullanan seçilmiş insanlarımız; belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımız herkes sandığında toplanacak. Sivas'ta da 2 bin 417 sandığımız var. Önümüzdeki pazar günü saat 14.00'te 2 bin 417 sandıkta toplanacağız. Teşkilatlarımızın cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlanması ve bu seçimden netice alması için birinci kademe en önemli çalışma. Sandıklarımızı tamamladığımız ve bu çalışmayı yaptığımız takdirde cumhurbaşkanlığı seçimi için yapacağız üye ve ev ziyaretleri için teşkilatlarımız hazır hale gelecek" dedi.

 

Şahin, Türkiye için cumhurbaşkanlığı seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek Türkiye'de ve çevre ülkelerde yaşanan olaylardan dolayı teşkilatlar olarak seçimlere çok önem vereceklerini kaydetti.

 

-Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: Önümüzdeki Seçimler Ülkemiz İçin Son Derece Önemli-

 

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise AK Parti'nin ülkeyi güçlendirdiği ve güçlendirmeye de devam edeceğini söyledi.

 

Aydın, yerel seçimlerde Sivas'ın en fazla oy olan 3'üncü il olması nedeniyle Başbakan Erdoğan'dan plaket aldıklarını belirterek, "Bu plaket her ne kadar şahsıma verilse de bunun asıl sahibi sizlersiniz, asıl sahibi Sivas halkı. Hepinize şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

 

Teşkilatçılığın siyasetin kılcal damarları olduğunu ifade eden Aydın, "Teşkilatlarımız diri olursa, kendi içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde olursa emin olun Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahip olan partinin tökezlemesi, düşmesi mümkün olmaz" diye konuştu.

 

Aydın, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sadece AK Parti'nin bir seçimi olarak görülmemesi gerektiğini de belirterek, "12 yıldır bu ülkede gelişmenin, yakalanan kalkınma trendinin, istikrarın devamı için, çocuklarımız ve gelecek nesillerimiz için bu seçimin ne kadar önemli olduğunu hepimizin iyi idrak etmesi gerekiyor. Türkiye şuanda hedef olan ülke konumunda. Bizim en ufak bir tökezlememiz sadece ülkemizin değil bize güvenen bütün İslam aleminin de kaybı olacaktır. Bu bakımdan üzerimizde çok değişik oyunlar oynanıyor. Bunu hep birlikte görüyoruz, izliyoruz. Bu ülkeyi ormana benzetecek olursak orman içerisinde değişik ağaç türleri olabilir. Hiç kimse sadece bir ağaç türünü yakmayacaktır. O ormanda bulunan bütün ağaçlar yakılacaktır. Ama yandıktan sonra bunu anlamanın bir kıymeti olmayacaktır. Bu bakımdan önümüzdeki seçimler hepimiz için, ülkemiz için son derece önemli" dedi.

 

Aydın, Sivas halkına güvendiğini ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yerel seçimlerden daha fazla başarı göstereceklerine inandığını da sözlerine ekledi.

 

-AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan: Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan-

 

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan Sivas'ta göreve atanan merkez, Hafik ve Gemerek ilçe başkanlarına başarı diledi.

 

Turan, 30 Mart seçimlerinde belediye başkan adaylarının hazırladıkları projelere AK Parti olarak her zaman arkasında olduklarını söyleyerek, "O projelerin altına imzamızı attık. Bunun takipçisiyiz. Sonuna kadar götüreceğiz. Bunu yaparken de teşkilatlarımıza çok büyük görev düşüyor. Belediye başkanlarımızın tek başına bu işin içerisinden çıkması mümkün değil. Teşkilatlarımızla bu projeleri yapmalıyız. Sorumluluğumuz ağır ama biz bu sorumluluğu da yerine getirmek için bütün gücümüzle çalışmak mecburiyetindeyiz" ifadesini kullandı.

 

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte teşkilatlar yeni bir görev düştüğünü söyleyen Turan sözlerine şöyle devam etti:

 

"Allah bu iktidara, bu iktidar mensuplarına hep ilkleri nasip etti. Şimdi de cumhuriyet tarihinde ilk defa seçilmiş bir cumhurbaşkanımız olacak. Teşkilatlarımızda bütün 76 milyonun olduğu gibi cumhurbaşkanımızın kim olacağını merak ediyor. Ben de buradan söylemek istiyorum ki; Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. 35 yıldır kendini tanıdığım bir şahsiyet. Bugüne kadar ülkesi için, vatanı için, milleti için elinden gelen bütün gayreti sarf etti. Bunu da başardı."

 

Turan, teşkilatların bugüne kadar gösterdiği fedakarlığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de göstereceklerine emin olduğunu ifade ederek 76 milyona hizmet için yola çıktıklarını kaydetti.

 

-AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin: Türkiye Şimdi Yeni Bir Yolda-

 

Ülkemizde ve bölgemizde çok önemli gelişmelerin olduğunu hatırlatan Bilgin, "Türkiye 2002 yılından itibaren milleti ile birlikte iktidara gelen Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları ile birlikte yeni yol çizdi. Bugüne kadar girmiş olduğumuz 8 seçimde millet ile el ele kol kola birlikte yürüdüğümüz aldığımız sonuçlarla tescillendi. 2002'de yola çıkarken Başbakanımız liderimiz bu milletin önüne bir hedef koydu. Neydi bu hedef? Kendi ayağımızı yere sağlam basacağız. Ülkemizde birliği, beraberliği, kardeşliği sağlayacağız. 77 milyonun kardeşliğini sağladıktan sonra ayağımızdaki ki her türlü prangadan kurtulacağız her alanda lider ülke olma yolunda ilerleyeceğiz emin adımlarla ve milletin olması gereken noktaya götüreceğiz. Ayağımızı yere sağlam basmak için 10 yıldır çalıştık ve Allah'a şükürler olsun ki başardık. Her alanda ekonomide, tarımda, ulaşımda, dış politikada, demokratikleşmede 10 yıl önceki Türkiye ile bugün ki Türkiye'yi karşılaştırdığımız zaman taraflı-tarafsız herkes bu işin artık hakkını veriyor ve 'AK Parti bu işi artık başardı' diyor" dedi.

 

'Türkiye şimdi yeni bir yolda' diyen Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Sayın Başkanımızın ifadesi ile 'Yeni Türkiye' olarak adlandırdık. Artık yeni Türkiye'de eski Türkiye'nin hiç bir kalıntısı olmayacak. Artık yeni Türkiye'de yasaklar, yolsuzluklar, yoksulluk olmayacak. Bu 3 'Y' ile çok büyük başarı elde ettik. Bugünden sonra da bunu kurumsallaştıracağız."

 

Bilgin, daha önceki 8 seçimde nasıl başarıyla çıktılarsa 10 Ağustostaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden de başarıyla çıkacaklarını söyledi.

 

Muhalefetin çatı aday çalışmalarına değinen Bilgin, "Onlar hala şunu anlamadılar; millet 30 Martta çatıyı yaptı ve adını koydu kararını verdi. Onlar bu arayışı yaparken aslında kendi acizliklerini ortaya koyuyorlar. Hala milletin ne demek istediğini anlayamadılar. Milletin rotasını bilmiyorlar. Siyaseten yanlış yoldalar" dedi.

 

-AK Parti Ordu Milletvekili ve Sivas Koordinatörü Mustafa Hamarat: Sivas Ruhu, Tarihi, Şuuru Olan Bir Kent-

 

Sivas Koordinatör Milletvekili Mustafa Hamarat ise Sivas Koordinatör Milletvekili olarak göreve yeni başladığını belirterek Sivas'ta olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

 

Sivas'tan övgü dolu sözlerle bahseden Hamarat, "Sivas ruhu, tarihi, şuuru olan bir kent. İlk defa bu kadar teferruatlı baktım. Türkiye'de tahsil gören herkesin Sivas ile ilgili bir şeyler bilmesi mümkün. İnsanı büyüleyen bir kent meydanımız var. Belki her gün yaşadığınız için farkında olamayabilirsiniz ama çok şanslısınız Sivaslılar olarak" dedi.

 

Sivas'ın yerel seçimlerde oyunu en çok arttıran il olduğunu söyleyen Hamarat, "Bu çok güzel moral ve motivasyon. İnşallah en güzel şekilde hizmete dönüşür el birliği ve gönül birliği ile. Hep birlikte Sivas ilimize nasıl hizmet ederiz kafa yoracağız" diye konuştu.

 

Hamarat, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye tarihin en önemli seçimi olacağını belirterek halkın ilk kez seçeceği cumhurbaşkanını seçeceğini hatırlattı.

 

Danışma meclisi daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Bu bölümde İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk ve İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, haziran ayı içerisinde yapmış oldukları faaliyetleri partililere anlattı.

 

Danışma meclis toplantısının ardından hatıra fotoğrafı çektiridli.- SİVAS

 

Facebook Sayfamız =>  https://www.facebook.com/sivasbultenicom

Twitter Resmi Sayfamız => https://twitter.com/sivas_bulteni

 İletişim: sivasbulteni@yandex.com

sivas haber, AK, Parti, de, Haziran, Ayı, Danışma, Meclis, Toplantısı, Yapıldı, haberler, haberi, haberleri, HABER, HABERLER, Kent, Kent Gıda, Ziya Şahin, Murat Toraman, Milletvekili Bilgin, Hilmi Bilgin, Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye, Milletvekili Hamarat, Mustafa Hamarat, İl Başkanı Sami Aydın, Sami Aydın, Ali Turan, Hafik, Gemerek, Adalet Ve Kalkınma Partisi, AKP, Ak Parti, Yüksekova, Edirne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Recep Tayyip, Recep Tayyip, Başbakan Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan, Başbakan Erdoğan, R.T.E, Recep Tayyip Erdoğan, Sivas


 

 

 

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Ak Parti Mkyk Toplantısı11 Temmuz 2019 Perşembe 19:53
 • Irak'ın Kuzeyine Hava Harekatı11 Temmuz 2019 Perşembe 17:48
 • Mhp Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek:11 Temmuz 2019 Perşembe 16:58
 • Kılıçdaroğlu'nun Kabulü11 Temmuz 2019 Perşembe 15:18
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te08 Temmuz 2019 Pazartesi 15:49
 • Chp Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer:04 Temmuz 2019 Perşembe 12:23
 • Kızılay'da Yenileme Çalışmaları Başladı04 Temmuz 2019 Perşembe 12:18
 • Yavaş'tan Hal Esnafına Ziyaret02 Temmuz 2019 Salı 11:13
 • Erdoğan'dan Şehit Ailesine Başsağlığı Telgrafı29 Haziran 2019 Cumartesi 17:33
 • Chp'li Belediyelere Sıkı Takip29 Haziran 2019 Cumartesi 16:08
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )