pendik escort bayan
ozmenpc.comtr
ak
Talha  ÖZARSLAN
Köşe Yazarı
Talha ÖZARSLAN
 

OKUMAK DAVRANIŞLARIMIZI KONTROL ETMEKTİR

OKUMAK   DAVRANIŞLARIMIZI   KONTROL  ETMEKTİR Herkes  bilgi edinmeyi ve  okumayı  teşvik ediyor. Çok  doğru  bir  tespittir. Kitap okumak çok elzem bir davranıştır, ancak hangi kitabı okuyacağımızı ayırt etmemiz gerekir... Bunun da bir  ölçüsü, kırmızı çizgisi olması  gerekir. ASIL KİTAP OKUMAK İSE; HAYATI okumaktır, yanlış davranışı, insana yakışmayan tüm tavırları terk etmektir... İnsan gibi, insan olmaktır... Elinden, dilinden, belinden kimseye zarar gelmemesidir. Eğer okuduğun kitaplar; sana bu ulvi davranışları öğretmiyor ise; var, sen git, kitap okumaktan vazgeç. Eğitim ve Öğretimden uzaklaş.... Çünkü, senin sayende; yapmış olduğun yanlış davranışlardan dolayı; insanlar tüm kitap okuyanlardan nefret edebilirler... En iyisi sen bir iyilik yap, kitap okumayı terk et... Senin yüzünden insanlar; kitap okuyanlardan nefret etmesinler... Bunu bari, çok görme...  İnsanoğlu eğitim ve  öğretim sayesinde edindiği  güzel bilgileri hayata geçirmede pek  başarılı olamıyor. Yani bu  süreç kendisine  insani  davranışları kazandırmada yetersiz  kalıyor. Oysa Anadolu irfanının hakim olduğu  alanlarda insanın daha iyi ve  güzel eğitildiğine kimi  zaman  şahit  oluyoruz. Demek ki, okumak kadar, örnek insan olmak çok daha önemli gözükmektedir. Yani  eğitim ve  öğretimin, okumanın amacı; toplumda insani  değerlerle yetişmiş  insanlar kazandırmak  olmalıdır. Bugün öldürülen  öğretmenlerden söz  ediyoruz. Telin etmek için, miitngler  düzenliyoruz. Demek ki, bu gençleri bizden daha iyi eğiten bir çevre, sanal  dünya  gerçeği var. Onunla bir  türlü yarış edemiyoruz. Baş edemiyoruz. O halde bu sanal dünyanın kontrol edilmesi gerekmez mi? O halde ne  duruyoruz! Sabahaan akşama kadar TV kanallarında şiddetin, insan öldürmenin sıradan olaylar olduğunu gösteren diziler, gençleri  daha iyi eğitiyor. Rol modeller  orada... Hayatın güzelliklerini, iyiliklerini anlatan insani deeerleri öne çıkaran, güzel rol modeller oluşturacak  yayın aanlayışı  nerede? Sırf reyting uğruna koskoca bir Milletin geleceğinin  göz  bebeği olan gençlere yanlış  örnekler  sunarak, onları yanlış yollara yönlendirmeye değer mi? Kim bunlara dur  diyecek? BÖYLE DEVAM EDERSE, İLERİDE  DÖVECEK DİZİMİZ DE KALMAYACAK... YAZIK... ETRAFIMIZ  DİPLOMALI  CAHİLLER İLE  DOLU... Çağlar öncesinden mesaj verilmişti. Anlayamadık... İLİM  KENDİN  BİLMEKTİR, SEN KENDİNİ BİLMEZSEN YA NİCE OKUMAKTIR... YUNUS...
Ekleme Tarihi: 13 Mayıs 2024 - Pazartesi

OKUMAK DAVRANIŞLARIMIZI KONTROL ETMEKTİR

OKUMAK   DAVRANIŞLARIMIZI   KONTROL  ETMEKTİR

Herkes  bilgi edinmeyi ve  okumayı  teşvik ediyor. Çok  doğru  bir  tespittir.
Kitap okumak çok elzem bir davranıştır, ancak hangi kitabı okuyacağımızı ayırt etmemiz gerekir... Bunun da bir  ölçüsü, kırmızı çizgisi olması  gerekir.

ASIL KİTAP OKUMAK İSE; HAYATI okumaktır, yanlış davranışı, insana yakışmayan tüm tavırları terk etmektir... İnsan gibi, insan olmaktır... Elinden, dilinden, belinden kimseye zarar gelmemesidir.
Eğer okuduğun kitaplar; sana bu ulvi davranışları öğretmiyor ise; var, sen git, kitap okumaktan vazgeç. Eğitim ve Öğretimden uzaklaş.... Çünkü, senin sayende; yapmış olduğun yanlış davranışlardan dolayı; insanlar tüm kitap okuyanlardan nefret edebilirler... En iyisi sen bir iyilik yap, kitap okumayı terk et... Senin yüzünden insanlar; kitap okuyanlardan nefret etmesinler... Bunu bari, çok görme... 

İnsanoğlu eğitim ve  öğretim sayesinde edindiği  güzel bilgileri hayata geçirmede pek  başarılı olamıyor. Yani bu  süreç kendisine  insani  davranışları kazandırmada yetersiz  kalıyor.

Oysa Anadolu irfanının hakim olduğu  alanlarda insanın daha iyi ve  güzel eğitildiğine kimi  zaman  şahit  oluyoruz. Demek ki, okumak kadar, örnek insan olmak çok daha önemli gözükmektedir. Yani  eğitim ve  öğretimin, okumanın amacı; toplumda insani  değerlerle yetişmiş  insanlar kazandırmak  olmalıdır. Bugün öldürülen  öğretmenlerden söz  ediyoruz. Telin etmek için, miitngler  düzenliyoruz. Demek ki, bu gençleri bizden daha iyi eğiten bir çevre, sanal  dünya  gerçeği var. Onunla bir  türlü yarış edemiyoruz. Baş edemiyoruz. O halde bu sanal dünyanın kontrol edilmesi gerekmez mi? O halde ne  duruyoruz! Sabahaan akşama kadar TV kanallarında şiddetin, insan öldürmenin sıradan olaylar olduğunu gösteren diziler, gençleri  daha iyi eğitiyor. Rol modeller  orada... Hayatın güzelliklerini, iyiliklerini anlatan insani deeerleri öne çıkaran, güzel rol modeller oluşturacak  yayın aanlayışı  nerede? Sırf reyting uğruna koskoca bir Milletin geleceğinin  göz  bebeği olan gençlere yanlış  örnekler  sunarak, onları yanlış yollara yönlendirmeye değer mi? Kim bunlara dur  diyecek?

BÖYLE DEVAM EDERSE, İLERİDE  DÖVECEK DİZİMİZ DE KALMAYACAK... YAZIK...
ETRAFIMIZ  DİPLOMALI  CAHİLLER İLE  DOLU...

Çağlar öncesinden mesaj verilmişti. Anlayamadık...
İLİM  KENDİN  BİLMEKTİR, SEN KENDİNİ BİLMEZSEN YA NİCE OKUMAKTIR... YUNUS...

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sivasbulteni.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.