pendik escort bayan
Reklam kod içeriği yüklenmemiş.

Nursena Memecan’dan Basın Açıklaması

05.02.2014 - 19:20, Güncelleme: 05.02.2014 - 19:20
 

Nursena Memecan’dan Basın Açıklaması

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) nezdinde Türk delegasyonu başkanı olarak görev yaptığım dönemde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğimi gönül rahatlığıyla belirtmek isterim. Bu dönemde Avrupalı muhataplarımıza Türkiye’de yaşanan demokratik, ek

Avrupa siyasetinin köklü kurumlarından olan AKPM ile ilişkilerimiz, AK Parti hükümetleri döneminde önemli aşama kaydetti. Demokratik reformlar başta olmak üzere hükümet politikaları, Türkiye’nin 2004 yılında denetimden çıkma başarısını göstermesine ön ayak oldu. Denetim sonrası çalışmalar kapsamında AKPM, iki yılda bir Türkiye’deki gelişmeler hakkında bir rapor hazırlamaktadır. 2013 yılında kabul edilen son rapor, Sosyalist grup üyesi Fransız Josette Durrieu tarafından kaleme alınmıştır.   Raporun hazırlanma sürecinde Fransız muhatabımız Sn. Durrieu bizi çok zorladı; ancak Türkiye’deki gelişmelerin raporda doğru ve açık şekilde yer alması için büyük uğraşlar verdim. Emeklerimizin karşılığı olarak ülkemizdeki durumu yansıtan olumlu bir rapor hazırlandı. Bu raporda Türkiye’de yaşanan gelişmeler ve demokratikleşme adımları geniş yer buldu ve Avrupa kamuoyu tarafından takdir edildi. Öte yandan Fransız raportörün ana dili nedeniyle ortaya çıkan bir kavram karmaşası sonucu ve tüm ısrarlarıma rağmen “terörist” yerine “aktivist” ifadesi raporda kullanıldı.   Ben şiddete başvurma yoluna gitmiş; ölümlü, yaralanmalı olaylara sebep vermiş kişilere istinaden aktivist kelimesinin kullanımını kesinlikle kabul edemem. İnsanların her türlü fikirlerini özgürce ifade etme hakkını sonuna kadar desteklemekle birlikte hiçbir koşul altında şiddete başvurulmasını tasvip edemem.   Bu nedenle, teamüllerin dışına çıkarak AKPM raporunda yer alan bazı uygunsuz ifadeleri düzeltmek amacıyla rapora 17 maddelik bir muhalefet şerhi düştüm ve itirazlarımı yazılı olarak kayıtlara geçirdim. Muhalefet şerhinin 13. maddesinde “PKK aktivistleri” ifadesinin Avrupa Birliği ve ABD dahil birçok devlet ve teşkilat tarafından terör örgütü kabul edilen bir yapı için kullanılamayacağını kesin şekilde ifade ettim.   2011-2013 yılları arasında AKPM Başkan Yardımcısı ve Türk delegasyonu başkanı olarak ulusal çıkarlarımız için yaptığım çalışmalar hemşehrilerim tarafından çok iyi bilinmektedir. Kamuoyunu yanlış yönlendirmek isteyen şahıs ve grupların Sivas’ı asılsız iddialarla meşgul etmek yerine bundan sonra enerjilerini memlekete hizmet için harcayacaklarını ümit ediyorum. sivas haber ( SİVAS HABER )
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) nezdinde Türk delegasyonu başkanı olarak görev yaptığım dönemde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğimi gönül rahatlığıyla belirtmek isterim. Bu dönemde Avrupalı muhataplarımıza Türkiye’de yaşanan demokratik, ek

Avrupa siyasetinin köklü kurumlarından olan AKPM ile ilişkilerimiz, AK Parti hükümetleri döneminde önemli aşama kaydetti. Demokratik reformlar başta olmak üzere hükümet politikaları, Türkiye’nin 2004 yılında denetimden çıkma başarısını göstermesine ön ayak oldu. Denetim sonrası çalışmalar kapsamında AKPM, iki yılda bir Türkiye’deki gelişmeler hakkında bir rapor hazırlamaktadır. 2013 yılında kabul edilen son rapor, Sosyalist grup üyesi Fransız Josette Durrieu tarafından kaleme alınmıştır.

 

Raporun hazırlanma sürecinde Fransız muhatabımız Sn. Durrieu bizi çok zorladı; ancak Türkiye’deki gelişmelerin raporda doğru ve açık şekilde yer alması için büyük uğraşlar verdim. Emeklerimizin karşılığı olarak ülkemizdeki durumu yansıtan olumlu bir rapor hazırlandı. Bu raporda Türkiye’de yaşanan gelişmeler ve demokratikleşme adımları geniş yer buldu ve Avrupa kamuoyu tarafından takdir edildi. Öte yandan Fransız raportörün ana dili nedeniyle ortaya çıkan bir kavram karmaşası sonucu ve tüm ısrarlarıma rağmen “terörist” yerine “aktivist” ifadesi raporda kullanıldı.

 

Ben şiddete başvurma yoluna gitmiş; ölümlü, yaralanmalı olaylara sebep vermiş kişilere istinaden aktivist kelimesinin kullanımını kesinlikle kabul edemem. İnsanların her türlü fikirlerini özgürce ifade etme hakkını sonuna kadar desteklemekle birlikte hiçbir koşul altında şiddete başvurulmasını tasvip edemem.

 

Bu nedenle, teamüllerin dışına çıkarak AKPM raporunda yer alan bazı uygunsuz ifadeleri düzeltmek amacıyla rapora 17 maddelik bir muhalefet şerhi düştüm ve itirazlarımı yazılı olarak kayıtlara geçirdim. Muhalefet şerhinin 13. maddesinde “PKK aktivistleri” ifadesinin Avrupa Birliği ve ABD dahil birçok devlet ve teşkilat tarafından terör örgütü kabul edilen bir yapı için kullanılamayacağını kesin şekilde ifade ettim.

 

2011-2013 yılları arasında AKPM Başkan Yardımcısı ve Türk delegasyonu başkanı olarak ulusal çıkarlarımız için yaptığım çalışmalar hemşehrilerim tarafından çok iyi bilinmektedir. Kamuoyunu yanlış yönlendirmek isteyen şahıs ve grupların Sivas’ı asılsız iddialarla meşgul etmek yerine bundan sonra enerjilerini memlekete hizmet için harcayacaklarını ümit ediyorum. sivas haber ( SİVAS HABER )

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sivasbulteni.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.