• BIST 2.868,44
 • Altın 1030.859
 • Dolar 17.9301
 • Euro 18.5146
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 22 °C

MUHSİN YAZICIOĞLUNU RAHMETLE ANDIK

Orhan ARSLAN
MUHSİN     YAZICIOĞLUNUN      HATIRASINA 
SAYIN  BAŞKANIN Mezarının başında; Anadolu’dan, Ankara’ya gelen insanlarla birlikte;   Okunan hatimler ve dualarla, Allahtan rahmet diledik...
 
            Vatan sevgisinin ne kadar önemli olduğunu, gerektiğinde onun uğrunda can verileceği, gerçeğini, Rahmetli Başkanı anarak, bir kez daha yad ettik. Hemşehrimiz olmasından  öte; aynı boydan olmanın gururunu yaşadık...
 
            Ömrü boyunca; Vatan dedi, Millet dedi, İslam dedi, Hak dedi, Adalet dedi...
Gördüğü onca işkenceye rağmen; Devletine düşman olmadı... Zihniyete ve yanlış insanlara, yanlış siyasilere, eleştiri getirdi.
Bugünkü sıkıntıların yaşanmasını istemiyordu. Onun için, Ülkenin her tarafına gidiyordu. Milli meseleleri anlatıyordu. Bugün Ülkenin neresine gidersek gidelim, Kendisini Rahmetle anan; Anadolu yiğitlerini hep buluruz... Son günlerde yaşanan olaylar, bunun önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Ülkemizin içerisindeki meseleleri biliyordu. Hain terör örgtünün ne yapmak istediğini her yerde anlattı. Yerli işbirlikçileri ile; hep mücadele etti. 
GELİNEN NOKTADA; Bugün, Dünya devletlerinin, bize karşı birleşmeleri, tesadüf değildir… Tarih bunun örnekleri ile, doludur.
Yeni haçlı seferleri, oluşturulmaktadır.
Bugün yaşasaydı; Başkan Tayyib beye her alanda destek verirdi.
Ömrü çile ve mücadele ile geçti. Sahte bir kahraman değildi. Gerçek bir ANADOLU yiğidi idi. Yaptıkları ile övünmezdi. Kendisİnin reklamını yapmayı bilmezdi. Tek başına da kalsa; mücadelesine devam ederdi. Yalpalanmayı, yol değiştirmeyi, insan aldatmayı, fırıldak olmayı,  denemedi. Şahsi çıkarlarını, şahsi gelecek endişelerini değil; ÜLKENİN yararını düşündü. Hep İslami, Milli davaların savunucusu oldu. Bugünkü sahte kahramanlara inat; hep dik durdu.
Anadolu’nun bağrından yetişmiş, bir yiğit delikanlı olan, Muhsin Başkan;  İnancının, inancını yaşamak için verdiği çaba ve gayretin, bu uğurda yaşadığı sıkıntıların, yaşadığı çilelerin, hiç birine aldırmadan; hayatı boyunca, bunun mücadelesini vermiştir.
 
            Vatan ve Millet sevgisini iliklerine kadar hissetmiş bir insandır. Bu Milleti meydana getiren değerlerin ne kadar önemli olduğunun altını çizmiştir. Yaşadığı zaman içerisinde; bunun mücadelesini vermiştir. Yetişen nesiller için, bu önemli bir örnektir. Temsil ettiği ve uğrunda mücadele ettiği değerler; her zaman diri ve canlı olarak, kalacaktır.
 
            Bir kahraman olarak, tarihteki yerini alacaktır.
 
            Ankara’da başkentin ortasında, Mili Mücadele şairi Mehmet Akif Beyin mekanında
Kara toprağın bağrında; uğrunda canını verdiği değerleri temsil eder gibi, gelen nesillere; ’’ Bu sancağı size emanet ediyorum.’’dercesine, mesaj vermektedir. Bu mesaj, hep sürekli olarak, verilecektir. Anma ve inancını anlatma, törenleri; peş, peşe gelecek ve tazeliğini koruyacaktır. Bu her an sevenleri tarafından yapılması gereken, bir gelenektir.
 
            Şahsının değeri ve kıymetinin yanında; uğrunda mücadelesini verdiği, tüm değerlerin; tanıtımı, anlatılması çok önemlidir.
ŞU  SÖZÜ TARİHE GEÇECEK NİTELİKTEDİR. '' İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için; fırıldak olmaya gerek yok.'' Evet  fırıldak olmak, BU SÖZÜ HEP ÇOK TUTMUŞUMDUR. ZAMANIMIZIN FIRILDAKLARI, BU SÖZÜ  AYNALARININ  HEMEN  KENARINA YAZSINLAR,  HEP OKUSUNLAR...
Milli meselelerin hep yanında olmuştur. Erbakan Hükümetine desteği, hep akıllardadır...
 
            Ölümünden sonra, yapılan cenaze töreni; Rahmetli Başkana bu Millet tarafından verilen değeri, ortaya koymuştur.
 
            Bu anı yaşamak, gerekirdi…
 
            Gençlik yıllarından itibaren, sadece Vatanını ve Milletini seven bir insan olmaktan, öteye geçmeyen mücadelesi, ayrıntılarına kadar tanıtılmalıdır. Memleket sevdasının vazgeçilmez bir şart olması, O, davanın;  büyüklüğü, şehadetine kadar, devam etmiştir.
 
            Hem öğrencilik yıllarında yaşadığı acılar, hem siyasi hayatında; tavizsiz verdiği mücadeleler, gelecek nesillere aktarılacak, örnek hareketlerdir.
 
            Genç nesillerimizin, rol model olarak, kimleri örnek aldığını düşünürsek; Muhsin Başkan, gibi değerlere ne kadar önem vermemiz gerektiği gerçeği ortada durmaktadır.
 
            Söylenecek o kadar çok şey var ki; ancak, duygular öne çıkıyor… Hep şikayetçi olduğu, terör örgütlerinin hedefi oldu. Amma yılmadı, korkmadı...
 
            Her yılın Mart ayında, Anadolu’’nun taze fidanları, dualarla, hatimlarle, hep mezarının başında olacaklar…
           Sahte ve sanal kahramanları değil; hep yiğit başkanlarını anacaklar
 
            Hep birlikte  haykıracaklar… ÜŞÜYECEKLER... REİSLERİ GİBİ...
 
            Ya ALLAH,  Bismillah…,  ALLAHÜEKBER…
 
            Başka söze gerek yoktur… ALLAHIM  BU TOPRAKLARDAN, MUHSİNLERİ EKSİK EYLEME...
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )