• BIST 2.864,25
 • Altın 1038.865
 • Dolar 17.9312
 • Euro 18.392
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 16 °C

Mehdiler Yarışıyor!

Bekir ÇÖL

Merhum Nazım Kıprisi’nin yetiştirdiği halifelerinden Milliyetçi ve Osmanlıcı Rabbani diye anılan şeyhimiz, mehdi hakkında şunları söylüyor: Mehdinin gelmesini a- kanal, b-kanal, 9- kanal, 10- kanal bildirmeyecek. Mehdi Tekbiri alıp çıkacak, ondan evvel arkasında toplanmış muazzam bir ordu olacak, ordu harekete geçecek, Şam, Türkiye arası karışacak. O ordu bölünecek, bir kısmı taa İstanbul’a kadar yürüyecek. O ordunun içinde Hz. Mehdinin eli vardır, İstanbul yeniden feth olunacak. Halifemiz tekrar gelir, oturur. Halife oturmadan Hz. Mehdi çıkmaz. Kutsal emanetleri alıp, Peygamberimizin kılıcını kuşanacak, zincirle bağlansa kimse tutamaz onu artık. Mehdiye Sahabeler inanmış, iman etmiş ve onu beklemişler. Hz. Mehdi zulmü durdurmak ve küfrü yıkmak için gelecek, ortalık günlük, güneşlik iken gelmeyecek. O zaman Kur’anı kerimle hükmedecek.

 

  Said-i Nursi’nin talebesi Salih Özcan Hoca Mehdi geldi diyor: Üstad bana, “Mehdiyi ben göremedim, sen göreceksin dedi. Mehdi gelmiştir, talebesi oluruz inşallah. Biz ölmeden onu görmeyi nasip eder inşallah. Üstad öyle diyor.”

 

  Şeyh Ahmet Yasin El Buhari, El Burse-vi, “Hz Mehdi hayattadır, Mehdi hizmetine devam ediyor. Gözünü aç, bul onu! Mehdi bizim ülkemizden çıkacak.”

 

  Şeyh Muhammet Nazım Adil el Kıbrisi, “Dünya başka bir dünya olacak, Mehdi asrıdır girdiğimiz. Vaktin sahibinin gelmesi yakındır, dünya değişecek. Mehdi hayatta emir bekliyor şimdi.” Biliyorum, gördüm kendini. Allah nasip ederse inşallah, onun arkasında bize namaz kılmayı nasip eder inşallah. Böyle bir zat geliyor, bu zat hayatta ve sizin memleketinizde.

 

  Şeyh Nazım Kıbrisi’nin vekili, Şeyh Adnan Efendi, “Mehdi Hazretlerinin bundan otuz yıl evvel çıkmış olması gerekiyor. Son derece yaklaşmış bulunuyoruz. Gelişi çok yakın, kulaklarımız Mehdinin tekbir sesini bekliyor. Ortaya çıkmasına artık çok az kaldı.”

 

 

 

 

  İsmail Ağa cemaatinin müfessir Hocalarından, Milli Gazetenin alim yazarlarından Mehmet Talu, “Öyle zannediyorum ki, Mehdi şu anda yaşamaktadır ve huruç (Çıkış) tarihini beklemektedir.”

 

    Merhum şeyh İhsan Tam Güney’in (Sultan Baba) talebesi Mustafa Hoca Efendi Şeyhimiz, “ Mehdinin kesin geldiğini, onunda kendisine göre görevine devam ettiğini bildirmiştir. Zuhurunu o mübarek ehli beytin gelmesi için candan dua ettiğini söylemiştir.

 

  Maneviyatçı, araştırmacı yazarlarımızdan Dr. Arif Arslan, “Benim kanaatime göre mehdi gelmiştir ve görevini yapmaktadır.

 

  Cübbeli, “1980 yılında Medineli büyük bir alimin kendisine “Mehdi çıktı” dediğini söyledi. 18 Mart, 2011 Filaş Tv.

 

  A,9 Tv. nin hazırladığı kehanetler: “Hz. Mehdi zuhur ettiğinde Medine de, yani İstanbul da, büyük âlim Dahi, ona karşı çıkacaktır. Hazreti mehdi, bidatleri kaldıracak, din asrısaadette ki gibi yaşanacak.

 

  Şanlıurfalı, metafizikçi Mehmet Nuri, “Mehdi dünyaya geldi.

 

  Dursun Güneşten şok iddia! Mehdi ortaya çıkmıştır. Tarihe bakılırsa, hadislere bakılırsa, Pirlerimizin işaretlerine baktığımız zaman Hz. Seyyid-il Mehdi çıkmıştır. Ama gözün var ise görürsün, gözün yok ise, kafana da vursa senin onu görme şansın yoktur. Hz Mehdi Rasul, arkadaşı Hızır aleyhisselam, İlyas (a.s), İsa (a.s) Yuşa (a.s). Rehberi de Hazreti Muhammed’dir. Ruhen kardeştir.

 

Çıkan Mehdiler:

 

  İnsanlığın kurtarıcısı Tv. De Züleyha Duran sunuyor: Çağımızın İmamı Ahmet el Hasan. Züleyha Duran: “Şükürler olsun sayın seyirciler, Mehdi (a.s) aramız da! Mehdi (a.s) zuhur etti, 2002 yılından beri aramızda. Bu elçinin adı, Ahmet el Hasan (a.s) dır. Elçi, Peygamberin vasiyeti ile geldi. Bu vasiyette, “İmamı Ali gerçek halifedir ve halifelik babadan oğula geçmektedir” diye bildirilmektedir. Bu vasiyette, Hızır (a.s) dan önce gelecek olan birinci mehdiden bahsediliyor.

 

  Çıkacak olan, bilinmeyen İmam, 2002 den beri bize bilgiler taşıyan imam Hasan (a.s) dır. Aynı ortamdayız, aynı havayı soluyoruz. Allah’ın hücceti Allah’ın yansıması İmam aleyhisselam. Bizim ışığımız, yol göstericimiz. Şükürler olsun ki onunla aynı zamanda yaşıyoruz. Bir sürü sorunumuzu çözmekte, birçok mucizesi çıktı. Boğulan bir çocuk vardı onun hayatını kurtardı, çocuk ölmüştü, tekrardan yaşama geri döndü. Tek bir doğru yol var, oraya bizi götürecek, Allah’ı tanıtacak ta İmam Ahmet Hasan (a.s). Özetleyecek olursak, Mehdinin elçisi olan Hasan (a.s) bütün insanlığın kurtarıcısı olarak gönderildi. Ona inanır tevbe  edersek yeni doğmuş gibi pir’ü pak oluyoruz.

 

İşte Mehdiler:

 

  Mehdi 1-Türkiye’nin sahte mehdileri: İhtiyar, meczup birisi, hançeresini yırtarak bağırıyor: Ben dünyayı, yalınız Türkiye’ yi de değilim, 184 devlette görevliyim. Dünyayı kıyametten kurtaracak akla sahibim. Akıl zenginiyim.

 

  Mehdi 2- Otuz yaşlarında, az sakallı, karayağız, otuz-otuz beş yaşlarında bir mehdi adayı konuşuyor: Ben evet beklediğiniz mehdiyim, bunu dört dakikada ispat edebilirim. Hem delillerimiz var, hem de iki tane ispatımız var, Allah’ın izniyle inşallah. Skaype aracılığıyla, M.S.N aracılığı ile de size ispatlarımı sunabilirim. Artık malum, 2015 yılında Allah izin verirse inşallah çıkacağım. Hangi gün, hangi ay bilemiyorum. Ok-çok aktaracaklarım var! Ben tahmin ediyorum, dört saat sürer, bütün getirdiğim ledünni ilimleri anlatmak. Diğer mehdileri tanımak için ikinci yazıyı bekleyin.

 

 

 

 

YAYINLANAN YAZILARDAN KÖŞE YAZARLARI SORUMLUDUR

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )