• BIST 2.868,44
 • Altın 1032.049
 • Dolar 17.9376
 • Euro 18.5066
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 21 °C

BİRLİK BERABERLİK ZAMANIDIR

Talha GURBETÇİ
BİRLİK BERABERLİK ZAMANIDIR

 Terör olaylarının zirve yaptığı şu günlerde; SAYIN BAHÇELİ' nin  yaptığı açıklamaları önemli buluyorum. Terör örgütüne, artık gereken en ciddi cevap verilmelidir. Gerekirse; O bölgeler çember içine alınarak, sivil insanlardan arındırıldıktan sonra; yerle bir edilmelidir. İfade ettikleri gibi; taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. Neden derseniz? Karşınızdaki insanlar, mertçe, yiğitçe savaşmamaktadırlar. Hep kalleşçe, tuzaklara güvenerek, pusular kurarak, bu savaşı sürdürmektedirler. Her an, nerede,  nasıl, hangi gizli tuzaklarla, bomba düzenekleri ile karşılaşılacağını bilemeyen güvenlik güçlerimiz, hayati tehlikelerle karşılaşmaktadırlar. O, zaman onlara en güzel cevap, en büyük kararı vererek; çevre içerisine alıp, imha etmektir. Onların anladığı dil budur. Fazla söze ve yoruma, gerek yoktur. Nihayet, SAYIN Cumhurbaşkanı da; aynı görüşü ifade etmiştir. Üstelik, terör suçuna bulaşanların, vatandaşlıktan çıkarılması gerektiğini, vurgulamıştır.
Ülkemiz, son günlerde birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç hissettiği zamanları yaşamaktadır. Birlikten, kuvvet doğar, sözü adeta bugünler için söylenmiştir. Ayrılık, ayrışma, parçalanma, doğal olarak toplumda ayrışımı, bölünmeyi körükler. Bu durum en çok bizim dışımızda; bizim gelişmemizi istemeyen, tüm güçlerin işine gelmektedir. Güçlü bir Türkiye, onların hiçbir zaman hazmedemediği, kabullenemediği bir gerçektir. Bu gerçeğin hep hayallerde kalması için; elinden gelen her şeyi yapacaklardır. Son günlerdeki, değişik terör olayları; oldukça dikkat çekicidir. Sınırımızdaki, hareketlilik, sürekli artarak; devam etmektedir.
Bunlar yetmiyormuş gibi; Sayın Kılıçdaroğlu' nun, anlamsız açıklamaları; bana göre gündemi başka yöne çekme çabalarıdır. Böylece, siyaset gündemine oturmak istemektedir. Nihayet, bunu başarmış gibi, gözükmektedir. Hem Ulusal basının, hem sosyal medyanın gündemine girmiştir.
Toplum üzerinde, etkin bir rol üslenen; Medya kuruluşları, yapacakları yayın anlayışı ile; birlik ve beraberliğe destek vermek zorundadırlar. Bu bir zorunluluktur. Bu amacı,  geçen seneki,  şehit edilen savcı olayında gösteremediler.  Allah şehit edilişinin, senesinde; bir kez daha, şehadetini kabul buyursun. Adeta, terör reklamı yaptılar…
Diğer taraftan, Toplumu meydana getiren değer yargıları ile direkt çatışan yayın anlayışı, toplumu meydana getiren insanlar arasında kargaşa ve ayrışma çıkarmaktan başka bir şeye yaramaz. Ahlaki değerleri hiçe sayarak yapılan yayınlar, bir gün ellerinde patlayacaktır. Bence, en fazla ben takip edileyim, çabası; öncelikli olarak, öne çıkmaktadır. Bu oranı yükseltmek adına, böyle tehlikeli işlerle uğraşmamak gerekir. Toplumun oluşmasına sebep olan mozaiği, çeşitliliği parçalamanın kimseye faydası yoktur.
Asırlarca bu insanlar arasındaki birliktelik nasıl oluşmuş, bu kadar parçayı bir arada tutan çimento nedir, bu mozaik neden bu kadar güçlüdür… Bunları araştırmamız gerekmez midir? Yoksa gözlerimizi kapatarak bunları yok mu sayacağız! Kendi Vatanımız, Kendi Milletimiz, Kendi Ailemiz, hiç de sizin anlattıklarınız gibi değildir… Asla olmayacaktır. Yalpalamalar, sarsıntılar yaşasa da; o tür sarsıntıların yaşanmasına katkı sağlamanızdan dolayı sizler gibi düşünenlerin, düşledikleri gerçekleşmeyecektir. Sonuç, sizi pek de mutlu etmeyecektir. Bu anlamdaki çalışmalarınız boşa çıkacaktır. Umarım yetiştirdiğiniz yanlış insan tiplemeleri sizlere de zarar vermez… Kendi Medeniyetini besleyen ana damarlarına düşman olan yeryüzünde; sizin gibi kaç tane insan var? merak ediyoruz?
Diyanet teşkilatının son günlerde yaptığı araştırma sonunda; Değer yargılarına sahip çıkmak adına; Milletimizin dimdik ayakta durduğu gözlemlenmiştir. Anlaşılan o ki; Bu Milletin öz değerlerine saldıran, onu yok etmeye çalışan çevrelerin, bu çalışmaları pek de başarılı olamamıştır. Milletimiz o anlamda; hala diriliğini korumaktadır. O dirilik İnşallah birlik ve beraberliğe de yansıyacaktır.
Azarbeycan ve Ermenistan savaşının, tam da bugünlere gelmesi, dikkat çekicidir. Her zaman olduğu gibi; karşımızdakiler, hep aynı cephede toplanmaktadırlar. Ermenistan topraklarına, yardım amacıyla; pkk militanlarının gönderildiği söylenmektedir. Dikkat çekici, bir gelişmedir. RUSYA' NIN suskunluğu devam etmektedir. Ne zaman ortaya çıkacaktır. Azeri kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun. Dualarımızla yanındayız.
Bu Ülke insanı Yüce Medeniyetinin gereği; Dünya üzerinde nerede bir zulüm varsa; o zulme karşı tavır koyacaktır. Böyle olması da gerekir. Bizim inancımızın gereği budur. Bu tür olayları başka şeylere yorumlamak, boş işlerdir. Biz Dünya üzerindeki tüm zulümlere karşıyız ve karşı olmaya devam edeceğiz... Bizim dışımızda; Ülkemizi karıştırmak isteyenlerin tek hedefi vardır. Birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi ve bizi, biz yapan; değerlerimizi yıkmaktır.  Gelişmekte olan Ülkemizin önüne; set çekmektir. Bu böyle biline...

 
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )