• BIST 2.864,25
 • Altın 1037.93
 • Dolar 17.9109
 • Euro 18.3776
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C

BATI KİN KUSMAYA DEVAM EDİYOR

Orhan ARSLAN
BATI    KİN    KUSMAYA    DEVAM    EDİYOR
 
Küveytin, işgali ile başlayan süreç, devam ediyor. Anlaşılan hesapları henüz gerçekleşmemiş. Bu amaçla gözlerini kan bürümüş. Saldırmaya, kan dökmeye, taş üstünde taş koymamaya; devam ediyorlar. Yaklaşık 30 yıldır sınırımızın güneyine el koymaya çalışan BATI, yine boş durmuyor.   
  Bu arada, Batı kültürünü örnek bir kültür gibi; bize anlatmaya, dikte etmeye çalışan arkadaşların kulakları çınlasın. Batı kültürü ve anlayışı; tamamen köleleştirmeye, sömürmeye, sadece kendi çıkarı için; karşısındaki insanları yok etmeye, dayanmaktadır. Nitekim, Bilge Kral, bunu tescilleyen ve tarihe mal olmuş; bir ifade kullanmıştır. Batı demek; vahşet, sömürü, köleleştirme, bedavadan hayat yaşamak demektir. Çalışmadan kazanmak, çalışanların sırtına binmek demektir. O nedenle; ne enflasyonları yükselir, ne faiz oranları yükselir. Çünkü, bu tür açıkları; sömürdükleri devletlerin, gelirleri ile, yer altı ve yer üstü zenginlikleri ile; kısacası; O ülkelerin kaymağını yiyerek, kapatırlar. Sömürdükleri  ülkelerde; açlık, sefalet, yokluk; hiç bitmez. Bizdeki Batı hayranlarına, bir daha duyuralım. Ola ki; bu sefer, kualkarı belki açılmıştır.
Ülkemizde yaşanan son olaylar; kamuoyunun malumudur. Bu olaylar sonrasında; Batı devletlerinin, bize karşı olan tutum ve davranışlarını bir hatırlayalım. 
Avusturya Bayrağımızı yasakladı ve Viyana hava alanında TR ye gitmek, Erdoğan'a para kazandırır yazıyor .  Türkiye, Orada miting yapsın mı? yapmasın mı; diye anket yaptırıyor.
Almanya mitingleri yasaklamaya çalışıyor. Cumhurbaşkanımızı mitinge bağlanmasını  engelliyor.  Almanya' da ABD, İngiltere destekli bir tarafın; bunu ortaya koyduğu, zannındayım. Gurbetçilerin orada, bir miting  yaptığını hatırlatalım.
İsveçli Bakan " TR üzerindeki baskıyı artırmalıyız " dedi . 
Amerika müttefiklerimiz, tutuklandı dedi . Buna rağmen; Genelkurmay başkanlarını, ziyarete gönderdi. Olup, biteni yakından görmek için...
Nato " Böyle giderse üyelik askıya alınır " dedi. Kimileri, Bu Natoyu, ÜLKEME davet etmişti...
İngiliz basını; darbeinin başarılı olamamasına, üzülmüş gözükmektedir. Sayın Cumhurbaşkanına, hakarete varan açıklamalar, yapılmaktadır.
AB " İdam gelirse ve böyle giderse; Türkiyenin üyelik süreci askiya alınır " dedi . Sanki, oraya üye olamk için; can atıyoruz....
  Türkmen Ülkeler ne taziyeye geldi, ne arkamızda durdu ( Azerbaycan hariç ) Hatta Kırgızistan yayınladığı bildirgeyle feto seviciliğini gösterdi . 
AVRUPA BİRLİĞİ, henüz yaşanan vahşeti, kınayan bir bildiri bile; yayınlamadı. Kendi Basını ve Medyası üzerinden; Ülkemize saldırmaya devam ediyor.
iSRAİL, sessiz... Yahudi bir iş adamının; Büyük Adada yapılan toplantı ile, ilgili; söyledikleri, çok ilginç. SAVCILIĞA suç duyurusunda, bulundu.
Sonuç olarak ÇOK büyük oyunlar oynanıyor .
ARTIK HAÇLILAR VE KUKLALAR SALDIRIYA GEÇTİ. Bu bir haçlı saldırısıdır. Halep, bu saldırının; açıkça yapıldığı, bir savaş alanıdır. TÜRKİYE' deki bu olaylardan sonra; özellikle Türkmen kardeşlerimize yapılan saldırı; çok dikkat çekicidir. Bir nevi Ülkemize olan kinlerini; oradan çıkarmak istemektedirler. 
PKK, kaldığı yerden devreye sokularak; birlik ve beraberliğimizi; zedelemeye, devam ediyor. Çünkü, onlara göre; Son olaylardan sonra; Ülkemde bir yıpranmışlık oldu, diye düşünerek; Son günlerde; alabildiğine eylemlerini, artırarak, devam etmeye başladılar.  
Müslüman, kanı akmaya devam ediyor . Süphesiz Allah nurunu tamamlayacaktır, Kuranda boyle diyor. Bakın seversiniz sevmezsiniz Cumhurbaskanımıza, Ülkemize destek vermezsek; yemin ederim, bu kalleş haçlılar, hedeflerine; adım, adım yaklaşacaklardır.   Şimdi kardeşlik zamanıdır. Bunun ötesi yoktur. Kürtüm, Türküm, Aleviyim, Sünniyim yok . Elhamdülillah Müslumanım, Bu Vatananın, Bu Toprağın çocuğuyum, deme zamanıdır.  Omuz, omuza verme zamanıdır. Küsklüklerimizi, dargınlıklarımızı, iç hesaplaşmalarımızı,  çekememezliklerimizi, bırakma zamanıdır.  Yoksa;  Haçlılar ve kuklaları bizi ne hale getirecek görelim.  Allah Aşkına muhalefetinizi bir süre erteleyin TEK YÜREK, TEK  BİLEK, olalım...
Bu arada, siyasi alandaki yumuşamayı, sonuna kadar destekliyorum. Söz konusu olan Vatan ve Millet ise; gerisi teferruattır. Bir süreliğine; tüm şahsi hesaplaşmalarımızı, gurup hesaplaşmalarımızı, cemmat ve  cemiyet yararlarımızı, bir kenara bırakalım, erteleyelim. Buna ihtiyacımız var, böyle biline...
Bir olalım, diri olalım, iri olalım. Birlik ve beraberlik içerisinde; Ortak payda Vatan, düşüncesi içinde; birleşelim.
La galibe İllallah... ALLAH    YAR    VE   YARDIMCIMIZ    OLSUN....

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )