özmen

Kamyoncular genel kurulda bir araya geldi

07.03.2016 - 14:04, Güncelleme: 07.03.2016 - 14:04
 

Kamyoncular genel kurulda bir araya geldi

S.S Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

S.S Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kooperatif başkanı Sefer Erdönmez, başkan vekili Ömer Yıldız, Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Necati Uzun ile kooperatif ortakları katıldı. Divanın oluşturulmasından sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Sefer Erdönmez, görev geldikleri günden itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, üyelerin menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını, mağdur olmamaları için gayret gösterdiklerini söyledi. Erdönmez, göreve geleli bir yıl olmasına rağmen bu süre zarfında güzel işler yapmaya gayret gösterdiklerini dile getirdi. Kooperatifin ikinci başkanı Ömer Yıldız ise kooperatifçiliğin önemine değinerek, kooperatiflerin kalkınmada önemli bir model haline geldiğini ifade ederek, “Kooperatifler ülkemizle şirket gibi görünse de önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Birçok ülkede bu sektör bir kültür haline gelmiştir. Kooperatifler, ülkelerin ekonomilerini ciddi oranda tetiklemiş ve kalkınmada önemli bir rol üstlenmiştir. Gelişmiş ülkelerin temelinde kooperatifler vardır. Kooperatifçilik birlikte ve kimseden bir şey beklemeden çözüm üretme modelidir. Bizlerde ortaklarımızla birlikte kooperatifimiz çatısı altında hizmet vermeye ve üyelerimizin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösteriyoruz. Bizlere her konuda destek olan ve esnafımızın sorunlarıyla ilgilenen Birlik Başkanımız Beşir Köksal’a teşekkür ediyoruz” dedi. Genel kurula katılan SESOB Başkanı Beşir Köksal ise, esnafa yönelik yapılan çalışmalara değindi. Emekli olupta çalışan esnaflardan kesilen primin kaldırıldığını kaydeden Köksal, basit usulde esnaflık yapan ve yıllık geliri 8 bin liranın altında olan esnafların vergiden muaf olduğunu dile getirdikten Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile esnafa yönelik sıfır faizli 30 bin lira kredi desteği olduğunu sözlerine kaydetti. Ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinen Köksal, ülkemizdeki birlik, beraberlik ve huzuru kimsenin bozamayacağını vurgulayarak vatanı uğrunda şehit düşen polis ve askerlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa, eş dost ve yakınlarına da birkez daha başsağlığı diledi. Yönetim ve Denetim Kurulu raporları okunduktan sonra ibra edildi. Tahmini bütçenin ardından Sesob Başkanı Beşir Köksal, kooperatifin eski başkanı olan rahmetli Mustafa Toy’un onursal başkan olması için öneride bulundu. Yapılan öneri üyeler tarafından kabul edilerek, rahmetli Mustafa Toy, Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin onursal başkanı olarak kabul edildi.
S.S Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

S.S Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kooperatif başkanı Sefer Erdönmez, başkan vekili Ömer Yıldız, Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Necati Uzun ile kooperatif ortakları katıldı.

 

Divanın oluşturulmasından sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Sefer Erdönmez, görev geldikleri günden itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, üyelerin menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını, mağdur olmamaları için gayret gösterdiklerini söyledi. Erdönmez, göreve geleli bir yıl olmasına rağmen bu süre zarfında güzel işler yapmaya gayret gösterdiklerini dile getirdi.

 

Kooperatifin ikinci başkanı Ömer Yıldız ise kooperatifçiliğin önemine değinerek, kooperatiflerin kalkınmada önemli bir model haline geldiğini ifade ederek, “Kooperatifler ülkemizle şirket gibi görünse de önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Birçok ülkede bu sektör bir kültür haline gelmiştir. Kooperatifler, ülkelerin ekonomilerini ciddi oranda tetiklemiş ve kalkınmada önemli bir rol üstlenmiştir. Gelişmiş ülkelerin temelinde kooperatifler vardır. Kooperatifçilik birlikte ve kimseden bir şey beklemeden çözüm üretme modelidir. Bizlerde ortaklarımızla birlikte kooperatifimiz çatısı altında hizmet vermeye ve üyelerimizin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösteriyoruz. Bizlere her konuda destek olan ve esnafımızın sorunlarıyla ilgilenen Birlik Başkanımız Beşir Köksal’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Genel kurula katılan SESOB Başkanı Beşir Köksal ise, esnafa yönelik yapılan çalışmalara değindi. Emekli olupta çalışan esnaflardan kesilen primin kaldırıldığını kaydeden Köksal, basit usulde esnaflık yapan ve yıllık geliri 8 bin liranın altında olan esnafların vergiden muaf olduğunu dile getirdikten Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile esnafa yönelik sıfır faizli 30 bin lira kredi desteği olduğunu sözlerine kaydetti.

 

Ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinen Köksal, ülkemizdeki birlik, beraberlik ve huzuru kimsenin bozamayacağını vurgulayarak vatanı uğrunda şehit düşen polis ve askerlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa, eş dost ve yakınlarına da birkez daha başsağlığı diledi.

 

Yönetim ve Denetim Kurulu raporları okunduktan sonra ibra edildi. Tahmini bütçenin ardından Sesob Başkanı Beşir Köksal, kooperatifin eski başkanı olan rahmetli Mustafa Toy’un onursal başkan olması için öneride bulundu. Yapılan öneri üyeler tarafından kabul edilerek, rahmetli Mustafa Toy, Gardaşlar Kamyon ve Ağır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin onursal başkanı olarak kabul edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sivasbulteni.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.