• BIST 2.467,98
 • Altın 979.643
 • Dolar 16.6343
 • Euro 17.5099
 • İstanbul 27 °C
 • Ankara 23 °C

Yiğit Bulut: Muhsin Yazıcıoğlu Kosova'daki Faaliyetlerinden Dolayı Öldürüldü!...

AK Parti Sivas İl Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut'un konuşmacı olarak katıldığı gecede 'Milli İrade' adı altında bir konferans düzenledi. Konferansta konuşan Bulut, "Benim elimde medya, cebinde para ve silah, arkamda
Yiğit Bulut: Muhsin Yazıcıoğlu Kosova'daki Faaliyetlerinden Dolayı Öldürüldü!...

4 Eylül Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programa Sivas halkı büyük ilgi gösterdi.

 

-Ülkenin Kanını Emdiler-

 

Bulut, yıllardan beri Türkiye'nin bir takım kesimler tarafından saldırıya uğradığını, ülkenin 'Kanının 30-40 yıldır emildiğini' vurguladı.

 

''Türkiye Cumhuriyeti devletine ve devletin başbakanına yönelik, küresel ve yerel işbirlikçiler tarafından yapılan çok büyük bir saldırı var'' diyen Bulut, konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Türkiye'de bir gazetenin köşe yazarı şöyle bir yazı yazdı. Türkiye Cumhuriyeti başbakanına yazıyor, parti başkanına değil. 'Senin mezarına tüküreceğiz' diyor. Bakın bir gazetenin maaşlı köşe yazarının bu cürreti nerden aldığını düşünüyorsunuz. Aynısını Turgut Özal'a da yapmışlardı. Dönemin bir gazetesinde 'Sen bir mahlukatsın. Sen yolcusun biz hancıyız' yazdılar. 4 tane matbaası olan zibidi Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına bunu yazıyor. Benim elimde medya, cebinde para ve silah, arkamda adam var diyenler başbakana posta koyabileceklerini sanıyor. Koyamazsın arkadaş. Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanına posta koyamazsın. Biz bu devleti sokakta bulmadık. Bu toprakların her metere karesinde binlerce insanın kanıyla sulanmış toprak parçaları var.''

 

Bulut, ülkenin 1946 ile 2003 yılları arasında 2.5 trilyon dolar faiz ödediğini söyleyerek, 'Doymadınız mı be doymadınız mı? Gözünüz doysun" dedi.

 

Bulut, Türkiye'nin dünyanın en büyük havalimanının temelinini 90 kartilyon liraya (43 Milyon Dolar) attığını ve 2001'de ise 5 milyar dolar için ülkenin başbakanının Kemal Derviş'in kapısını çaldığını hatırlatarak Türkiye'nin gelmiş olduğu noktaya işaret etti.

 

-10 Yıldan Fazla İktidarda Tutmadılar-

 

Yerleşik düzenin Türkiye'de hiç bir zaman iktidarı 10 yıldan fazla iktidarda kalmasına izin vermediğini söyleyen Bulut, geçmişte Başbakan Turgut Özal'ı da zehirleyerek yada başka bir şekilde aramızdan aldıklarını söyledi.

 

-Türkiye'nin Büyümesinden Rahatsızlar-

 

Yerleşik düzeni kuranların Türkiye'nin gelişmesinden ve büyümesinden rahatsız olduklarını anlatan Bulut, ''10 bin metrelik dağda terörist geziyor. Elindeki tüfek İngiliz malı, elindeki el bombası İtalyan malı, ayağındaki bot Alman malı, sırtından Norveç malı konserve taşıyor. Nasıl geldi arkadaş bunlar 10 bin metreye -35 derecede? bana bunu anlatın. Binlerce mermi, binlerce bot. İşte hepsini onlar götürdü. Bunu yerleşik düzeni kuranlar götürdü. Bu örgüte dediler ki 'Türkiye başını kaldırmayacak arkadaş' İşte bunları çok iyi analiz etmek lazım'' ifadelerini kullandı.

 

Bulut sözlerine şöyle devam etti:

 

''Kontrol etmek istedikleri ülkelerde ilk önce montaj sanayi kurarlar. Gittiler eski araba kalıplarını söktüler getirdiler buraya otomativ sektörü diye kurdular. O sermaye üzerinden medya kurdurdular. Sermeye, medya, bankacılık 3 sektörü ele geçirip üçgeni tamamladılar. Menderes bu tehlikeyi görünce aynen şöyle dedi: 'Yeter söz milletindir.' Menderes'i ondan dolayı astılar. 1960'tan itibaren Türkiye montaj sanayi, medya ve finas üçgeni içinde yönetildi. Buna hangi başbakan başkaldırdı, başını kestiler, hangi bürokrat başkaldırdı, itibarsızlaştırdılar, yok ettiler. 2003 yılına kadar sistem böyle çalıştı. 28 Şubat'ta bu üçgenin bir ürünüdür. Şeriatmış, bölücülükmüş bunların hepsi hikaye. Bunlar halk gerçekleri görmesin diye uydurulmuş yalanlar. Niye? Çünkü biri çıktı dedi ki 'Arkadaş, ben kefeni mi giydim de geldim. Ben bu kefeni giydim ve bu yerleşik düzene karşı çıkacağım.' Yerleşik düzene karşı çıkmayıp onlarla işbirliği yapıp, istediği gibi onlarla birlikte hüküm sürmeyi bilemez miydi? Çok da iyi bilirdi. Defalarca da söylediler 'bize biat et' 'Etmem arkadaş, ben size biat etmem' dedi. Recep Tayyip Erdoğan'ı götürdüler Kırklareli'nde cezaevine koydular. O gece bazı evlerde parti yapıldı. Eğlendiler ve ertesi gün Hürriyet Gazetesi şöyle çıktı, 'Artık muhtar bile olamaz.' Kararı vermiş, geleceğin ne olacağını görmüş ve Türk halkı adına yargılayıp, sonucu açıklıyor, 'Artık muhtar bile olamaz' ama Yüce Allah o kadar büyük ki, 'artık muhtar bile olamaz' diyenler, bugün randevu almak için sekiz takla atıyorlar. Randevu falan da alamazlar. Sayın Başbakan da daha önce bunu söyledi. Bundan sonra hiç kimseye özellikle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne son dönemde başkaldıran, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne silah çeken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı'na 'mezarına tüküreceğiz' diye yazı yazacak kadar bu ülkeye düşman olanlar, bırakın randevu almayı, yaptıklarının hesaplarını da vermeleri gerekir."

 

-Muhsin Yazıcıoğlu Kosova'daki Faaliyetlerinden Dolayı Öldürüldü-

 

Bulut, BBP Lideri Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kosova'daki faaliyetleri için öldürüldüğünü iddia ederek, "Kosova'nın bağımsızlığı için çalışan bir teşkilatın lideriydi. Çok açık söylüyorum. Kosova'nın bağımsızlığı için çok uğraştı. İç siysetle hiç alakası yok. Kosova'nın bağımsız kalmaması için hangi devletler neler yaptı bunu geriye dönüp bakarak araştırın. Bu yolda feda olan Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmetliyi getiriyorlar aynı yolda keffen giyen Recep Tayyip Erdoğan'a bağlıyorlar. Bunlar bu kadar alçak. Hayatımda çok komplo gördüm ama komplo kurmanın da tabiri caizse adiliğinde bir kalitesi vardır. Bu kadar kalitesiz, bu kadar adice bir iddianın ben dilendirdi görmedim" dedi.

 

Bulut, çözüm sürecine de değinerek, çözüm süreci ile birlikte ülkenin Misak-ı Mili sınırlarına doğru gittiğini ve Türkiye'nin dik durması gerektiğine işaret ederek, "Türkiye dik duramazsa Ortadoğu'daki Müslümanları katlederler. Balkanlar'da 200 bin Bosnalıyı yeniden katlederler, Orta Asya'yı, Afrika'yı katlederler. Bunu artık herkesin görmesi lazım. 1900'lerin başında ayırdıkları o kafayla gövdenin birleşerek ayağa kalkması gerekiyor" ifadesini kullandı.

 

Türkiye'nin artık kendi savunma sanayisini ürettiğini, kendi uydusunu üretmek üzere çalıştığını kaydeden Bulut, Başbakan Recep tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin üretmesini desteklediği için sevilmediğini söyledi.

 

Bulut, Türkiye'nin kendi savaş gemisini yapabilen 10 ülkeden biri olduğunu belirterek, Yerli üretim olan Türksat 5A'nın tamamlanmak üzere olduğunu ve bununda Türkiye'den fırlatacak olmasından yerleşik düzenin bundan da rahatsız olduğunu söyledi.

 

Twitter'ın kapatalmasına da değinen Bulut, Twitter'ın dünyanın bir çok ülkesinde mahkemeleri tanıdığını ancak Türkiye'de ise mahkemeleri tanımadığını söylerek, "Siz böyle yaparsanız biz de sizin fişinizi keseriz. Devletin bir yetkilisi olarak söylüyorum Twitter mahkeme kararlarını tanıdığına dair imzayı atsın 30 saniye sonra Twitter açılacak. Amerika'da, İngiltere'de, İtalya'da attığı imzaları burada atmıyor. Niye? 'Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımam' diyor. Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayacak adam daha anasının karnından doğmadı. Twitter ile doğmadık, Twitter olmadan da yaşarız. Türkiye Cumhuriyeti'ni tanıyacaksın" dedi.

 

-Bilgin: Milli İradeinin Yanında Yanında Olduğumuzu Sandıkta Göstereceğiz-

 

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin'de yaptığı konuşmada Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını gerekli cevabın da Türk haklı ve Sivaslıların sandıkta vererek milli iradenin yanında olduklarını göstereceğini söyledi.

 

Bilgin, Sivaslıların 30 martta vereceği kararla Sivas'a 5 yıl hizmet edecek Belediye Başkan Adayı Sami Aydın'ı seçerek hem Sivas'ın geleceğini şekillendireceğini hem de Başbakan Erdoğan'a destek vereceklerini belirtti.

 

-Şahin: Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Önderliğinde İşimiz Hizmet Gücümüz Millet-

 

AK Parti'nin kurulduğu günden beri; bilindik alışkanlıkları bozan, sıradanlıkları değiştiren, her zaman olağan üstü hizmetler ortaya koyan bir parti olduğunu söyleyen İl Başkanı Ziya Şahin ise, "AK Parti öncesi siyaset dedikodunun, birbiri ile uğraşmanın, hizmetten ziyade çekişmelerin bir alan iken, 2001’de Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde kurulan AK Parti ile birlikte artık siyaset gerçek anlamda bir hizmet alanı olmayı başardı. AK Parti'nin anlayışında; Türkiye’nin her metre karesine, kuzeyine güneyine, doğusuna batısına ve İç Anadolu’ya, vatandaşlarımıza ayrım yapmadan 76 milyonun her ferdine hizmet etmek var. AK Parti bir millet hareketidir. Bu partinin felsefesi milletin felsefesidir. Milletimizin kurduğu, koruduğu, desteklediği partidir. İşte bu anlayışın ve insan odaklı hizmetlerin devam etmesi için bu ülkenin AK Parti'ye hala ihtiyacı var" dedi.

 

3 Kasım 2002'de milletin 'yeter artık' diyerek Başta Başbakan olmak üzere ülkeyi AK Kadrolara emanet ettiğini belirterek, "AK Parti hükümeti 12 yıl boyunca vatandaşlarımızdan aldığı bu emanete hiç bir zaman ihanet etmedi ve hiç kimsenin başını önüne eğdirecek icraatta bulunmadı. AK Parti'nin tek bir hedefi var o da daha büyük bir Türkiye. Bu hedef için AK kadrolar gece gündüz, yaz kış, sıcak soğuk demeden çalışarak ülkemizi geliştirdi, büyüttü. AK Parti ile; IMF'ye borç bitti, dünyada ekonomik kriz varken Türkiye'nin büyümeye hızla devam ediyor, terör sorununu çözüldü artık analar ağlamıyor, ülkemizde enflasyon düştü, paramız değer kazandı, refah seviyemiz yükseldi" diye konuştu.

 

Şahin sözlerine şöyle devam etti:

 

"Sivas'ta bütün beldelerde, ilçelerde ve merkezde belediyeleri AK Parti bayrağı ile dalgalandırmalıyız. AK Parti'nin Sivas'ta herhangi bir belediyeyi kaybetmeye tahammülü asla yok. Sivas'ın AK Partili belediyeye ihtiyacı var. Hizmet AK Parti ile geliyor. Belediyecilik AK Partiye yakışıyor. İşte bu yüzden bizler Sivas'ımızı bu güzellikten mahrum etmemeliyiz.  Bunun içinde en büyük sorumluluk bizlere düşüyor. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda İstanbul'un nasıl değiştiğini hep beraber gördük. Belediye Başkan Adayımız Sami Aydın döneminde Sivas'a yapılan hizmetler ortada. Kayseri, Konya, Gaziantep AK Partili belediyeler ile aldı başını gidiyor gelişti büyüdü. Bunlar hep AK Partili belediyeler ile oldu. Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Neden bu kadar hızlıyız, neden bu kadar doğru çalışabiliyoruz, neden bu kadar üretkeniz ve nasıl bu kadar büyük bir kaynakla bunları yapabiliyoruz? Bizim kaynağımız millet. Bizim kaynağımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Başka bir kaynağımız yok. Bizler her zaman ve her şartta sırtımızı millete, yüzümüzü geleceğe dönüyoruz. Dünya lideri Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarına, kuruluşundan bugüne kadar yanında olan, destek olan, dua eden, güç ve sevgisini veren, vatandaşımızdan, en üst kademeye kadar kader birliği ve yol arkadaşlığı yapan herkese sonsuz teşekkür ediyorum."

 

-Aydın: Bu Seçimler Uluslararası Bir Seçim-

 

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Sami Aydın'da yaptığı konuşmada 4 aydır sahalarda olduğunu belirterek, "Gittiğimiz her yerde bunun sadece bir yerel seçim olmadığını, seçimlerin sadece Türkiye'nin seçimi olmadığını, bu seçimlerin uluslararası bir seçim olduğunu söyledik" diye konuştu.

 

Aydın, seçimlere çok az bir zaman kaldığını ve bu seçimleri en iyi şekilde değerlendirerek 30 martta gerekli cevabı Sivas halkının sandıkta vereceğine inandıklarını söyledi.

 

Öte yandan gecede çeşitli partilerden 500 kişi AK Parti'ye geçerken, 30 kişiye ise temsili olarak AK Parti rozeti takıldı.

 

Konferansa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Öztürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman ve Merkez İlçe Başkanı İsmail Çapraz ve parti yöneticileri de katıldı. SİVAS BÜLTENİ

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Sivas’ta binler meydandaydı15 Temmuz 2019 Pazartesi 21:33
 • Hayaliydi, atıyla askere gitti08 Haziran 2019 Cumartesi 14:43
 • Yardım istemeye gitti, öldürüldü07 Haziran 2019 Cuma 13:03
 • Sivas Belediyesinde Makam Aracı Saltanatına Başkan Bilgin dur dedi!21 Mayıs 2019 Salı 21:51
 • Şehit Bedirhan’ın anneannesi idam istedi11 Mayıs 2019 Cumartesi 15:53
 • Tarih Kokan Mekanda Bir Çay İçmeye Ne Dersiniz!30 Nisan 2019 Salı 20:01
 • Helal Size Çocuklar30 Nisan 2019 Salı 19:18
 • Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlama Mesajı27 Nisan 2019 Cumartesi 17:28
 • Vali bir süreliğine fırıncı oldu21 Nisan 2019 Pazar 12:08
 • Erdoğan ilk miting için Sivas'ta08 Şubat 2019 Cuma 16:14
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )