• BIST 95.953
 • Altın 238,854
 • Dolar 5,8268
 • Euro 6,5545
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 4 °C

Veteriner Hekim Emine SEVER, Ak Parti’den Aday Adaylığını Açıkladı

Veteriner Hekim Emine SEVER Ak Parti’den Sivas Milletvekili Adayı Adaylığını, Sivas Öğretmen Evinde basın toplantısı düzenleyerek açıkladı.
Veteriner Hekim Emine SEVER, Ak Parti’den Aday Adaylığını Açıkladı

Veteriner Hekim Emine SEVER Ak Parti’den Sivas Milletvekili Adayı Adaylığını, Sivas Öğretmen Evinde basın toplantısı düzenleyerek açıkladı.

26. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olduğunu söyleyen Emine Sever, amacım Sivas’a Sivaslıya hizmet dedi.

 

 

Sever, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; Toplumsal ve siyasal olarak yaşadığımız sorunların temelini “kimlik problemi” sorunsalının oluşturduğu aşikardır. Türkiye labaratuvar gibi bir ülke. Zaman burada sanki hızlandırılmış gibi akıyor ve bizler başka bir toplumda yüzlerce yılda gerçekleşecek sosyolojik, sosyo-politik ve psikolojik evrimlere çok kısa bir sürede tanık oluyor ve sonuçlarını da çok kısa bir süreç içerisinde görebiliyoruz. Bu durumun nedenlerini ise Osmanlı bakiyesi çokkültürlü bir toplum, Anadolu ve Rumeli’nin melezliği, kültürel alış verişin genel kaide olması gibi bir coğrafyaya sahip oluşumuz oluşturuyor diyebiliriz.

 

Bugün artık sizlerin yaratmış olduğu zengin ve geniş bir zihniyet anlayışı içerisinde “nasıl, niçin ve aslında ne” sorularını sormaktan korkmayan milyonların olduğunu ve korku duymadan kişisel tarihleriyle yüzleşebildiğimizi görmekteyiz. Soru sorduğumuzda altımızdaki zeminin kaymasından artık korkmuyoruz. Artık geleceğimizin muasır medeniyetlerin kıstasları ile sınırlandırılmadığını ve modern devletlerin yaşamış olduğu kaderi ve geleceği yaşamak zorunda kalmadığımızı biliyoruz. Buradan yola çıkarak, kendi iç dinamiklerimizin gerçekliğinden Yeni Türkiye’nin kaderinin içiliyor olması bizlere ayrı bir heyecan, umut ve inanç veriyor. Yeni Türkiye’yi yaratan sosyo-politik köklü değişiklikler demek “Yüzümüzü çevirecek berrak bir su arıyoruz” deyişinizde olduğu gibi, aslında 80 yıldır dayatılan kimliğin suniliğine ve insan dışılığına dair bir silkinmeyi ima ettiğinin farkındalığını yaşıyoruz.

 

Zamanın ruhuna ihanet eden ideolojilerin bizzat bu nedenle tarihin dışına atıldığına şahit olduk. Bu tür tarih dışında kalmış siyasal anlayışlar, 3 Kasım 2002 tarihinden itibaren artık kendilerine malesef anti-siyasal ve ahlaksızca yollar aramaktadırlar. Bu durumun sonucunda ise, ortaya13 yıl boyunca siyaset dışı yöntemlerle mücadele veren bir muhalefet ile siyaseti ve onun etik anlayışını azami kullanarak sürekli başarılı olan bir partinin mücadelesi çıktı. Dayatılmış sınırları yıkmak, Ak Parti ve kitlesi için moderni ve onun dayattığı kimliği sorgulama anlamına geldi ve elde edilen her başarı, özgüveni arttırdığı oranda suni korkuları da yıktı geçti. Bu özgüvenle; artık diklenmeden dik duran, duruşunu bozmayan, eğilmeyen bükülmeyen bir iktidar milletimizi önce bölgesinde sonra dünyada kaydadeğer bir güç haline getirdi. Çözüm Sürecinde veya Paralel Yapı ile giriştiği mücadelede de iktidarımız ne özgüvenini kaybetti ne de küresel faiz ve vaiz lobileri önünde eğildi. Aday olmamın temel nedeni değindiğim veya değinmekten haya ettiğim bu Türkiye gerçekliğinin farkında olmamdır.

 

Bu gerçekliğin farkında oluşum toplumsal sorunlarımıza karşı gösterebileceğim çözüm azmini ve istediğini de ortaya koymaktadır. Türkiye’nin tam merkezinden çıkan ve bütün kültürel zenginlikleri kendi uhdesinde barındıran ve hazmeden bu şehri en iyi şekilde temsil edebileceğime inancım tamdır. Bu yolda partimizin sahip olduğu zengin ve geniş zihniyetle aynı doğrultuda yer aldığım inancı beni daha da cesaretlendirmektedir. Bizlere bu cesareti aşılayan Sayın Cumhurbaşkanımızın açmış olduğu bu yol ve Sayın Genel Başkan’ımız Davutoğlu’nun destekleri ile Yeni Türkiye’nin yeni vekillerini sonu gelmeyecek bir yolculuk beklediğini ortadadır.

 

Bizleri amaca ulaştıracak bir yolun olduğunun farkındayız fakat ben aynı zamanda yolun bizzat kendisinin bir amaç olduğunu düşünmekteyim. Bu amaçsallık doğrultusunda Yeni Türkiye’nin en önemli özelliği hiçbir unsurumuzu araçsallaştırmamak olacaktır. Farklılıklarımızı ötekileştirmeden kabullenecek ve bu manifestoyu yeni Türkiye’nin mihenk taşı kabul edeceğim. Bilmek, farkında olmak, ıstıraptır anlayışını yıkacak ve gerçekliğin farkındalığı ile yolumuzda azimle yürümeye devam edeceğim.

 

Vekil olmam halinde bir kadın ve anne olarak duygularımı bir kenara bırakmadan siyasetin salt akılcılığını yok edeceğim. Yine, bir kadın ve anne olarak başta kadınlarımızın ve çocuklarımızın toplumda hak ettiği rolleri üstlenmesine ve öncelenmesine önem göstereceğimin bilinmesini isterim. Her dezavantajlı grup ve ötekileştirilmiş insan benim önceliğimdir. Efendi değil hizmetkar olmaya geldiğimin farkında olarak, içinde bulunduğum toplumun refahına katkı yapmak için var gücümle çalışmaya azimliyim.

 

Türkiye’nin zengin bir tarım ülkesi olduğunun bilinciyle özellikle kırsal kesimde yaşayan halkımızın tarımsal sorunlarının neler olduğunu benden daha iyi kimsenin bilmediğini düşünmekteyim. Bu nokta da temel de emeğin sermaye karşısında ucuzlaması, tarımda teknoloji kullanımının gecikmesi, gerekli mevzuat eksiklikleri, yetersiz rekabet gücü ve örgütlenme, tarımsal araştırmaya yönelik bütçenin daralması, tarımsal eğitim, finansman ve destekleme eksikliği başta gelen temel sorunlardır. Bunların çözümünde geçmiş zamanda köylülerimizle yapmış olduğumuz tespitler ve projeler bulunmakta ve bu süreçte kırsalda yaşayan halkımızın şüphesiz adaylığım sürecinde bana göstereceği desteği de yanında getirecektir. Mevcut aday adaylarımızın Sivas ilini benim tanıdığım kadar tanımaları mümkün değildir. İlimizde 29 belde 1273 köy ve 749 mezra bulunmaktadır. Kırsal kesinde yaşayan halkımızın kiminin annesi, kiminin kızı, kiminin ablası veya bacısı olarak yıllardır elimden geleni yapmak için gayret etmekteyim. Vefalı halkımızın her karşılaşmalarımızda gösterdikleri teveccühü mahcup olarak görmekteyim. Doğal olarak, çok kıymetli diğer aday adaylarımızın buralarda benim tanındığım kadar tanınmaları da  mümkün değildir. Zira son 6 yılımı durmadan yorulmadan, köylülerimizle ilgilenerek, onların çözümlerine sorun değil, sorunlarına çözüm olmaya çalışarak geçirdim. Aday olmam halinde sadece merkezden değil, ilçe ve köylerimizden de bana ve partime teveccüh olacağını yakinen görmekteyim.

 

Sivas Ak Parti teşkilatı olarak amacımız geçen seçimdeki talihsizliğimizi yıkmak ve istikrar yolunda memleketimizden beşte beş vekil çıkarmaktır. Bu amaca katkı sağlayacağımı öngörmemden dolayı aday adaylığımı ilan etmiş bulunmaktayım. Bu hayırlı yolda yanımda olan ve beni destekleyen başta parti teşkilatımız ile Sivas halkına teşekkürü bir borç bilir, istikrarın sürmesini ve ülkemizin rahat bir nefes almasını dilerim. - Sivas 

 

 

1 KASIM 2015'DE TEK BAŞINA YENİDEN AK PARTİ İKTİDARINDA ÇOK DEĞERLİ SİVASLILARI EN GÜZEL BİÇİMDE TEMSİL ETMEYE HAZIRIM.

 

Emine Sever kimdir?

1973 yılında doğdu. Üniversite eğitimini 1995 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde, doktora eğitimini ise yine aynı üniversitenin Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında tamamladı.

 

1997 yılında Bingöl Genç İlköğretim Okulunda öğretmen olarak göreve başlayan SEVER, 1998 yılında kurumlar arası naklen geçiş yaparak 2001 yılına kadar Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı Eskişehir İl Tarım Müdürlüğünde, 2001-2005 yılları arasında Denizli Tarım İl Müdürlüğü ve Denizli İl Kontrol Laboratuarında Veteriner Hekim olarak görev yaptı.

 

2005-2008 yılları arasında Ardahan ilinin Damal İlçesinde, İlçe Tarım Müdürlüğü görevini üç yıl tedviren, 2008-2010 yılları arasında ise Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğünde Toksikoloji Laboratuarını kurarak toksikoloji şefliğini yürüttü.

 

2010 yılında Sivas İl Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü olarak, 08 Haziran 2011 tarihinde ise Bakanlığın yeniden yapılanması ile Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görevlendirildi.

 

Birçok değişik konuda toplantı, kurs ve seminerlere katılan, görev yaptığı süreç içerisinde çeşitli para ödülü ve takdirlerle ödüllendirilen, 2008-2010 yılları arasında TAGEM projeleri kapsamında 1 adet projede proje liderliğinde bulunan SEVER’in bugüne kadar çeşitli mesleki ve akademik çalışması, yayınlanmış 4 adet bilimsel yayını, 1 sempozyum katılım belgesi bulunmaktadır. Halen Sivas Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görev yapmakta olan SEVER evli ve iki çocuk annesi olup iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 505 152 45 78