• BIST 2.864,25
 • Altın 1038.865
 • Dolar 17.9312
 • Euro 18.392
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 16 °C

TV YAYINLARININ DEĞER YARGILARIMIZA AÇTIĞI SAVAŞ

Talha GURBETÇİ

TV   YAYINLARININ   DEĞER   YARGILARIMIZA   AÇTIĞI   SAVAŞ

BAŞKAN  ERDOĞAN, Türk dizilerini eleştirdi. ''Evlilik dışı hayatı özendiriyorlar.'' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Engelli Memur Atama Töreni'nde, evlilik kurumuna dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Aile kurumunun ortadan kaldırılmaya çalışıldığını vurgulayan Erdoğan, "Gençlerimiz evde kaldı. Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığı ile özendirilmeye çalışılıyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aile kurumu sahip çıkan davranışlar küçümseniyor." diye konuştu.

"Nikah dışı evlilik bizim değerlerimizde yok." ifadesini kullanan Erdoğan, "Yeni nesil, okumaktan çok gözlemden etkileniyor. Kadına şiddet başta olmak üzere aile kurumunun güçlendirilmesinden geçiyor." yorumunda bulundu.

Bu konuda, Sayın Başkanın, RTÜK' ü uyarmasını bekliyoruz...

Ülkemizde toplumu yönlendirmeye çalışan Basın Yayın, Yazar,Çizer, sanatçı ve kimi aydın olduğunu iddia eden, her şeyi ben bilirim benim dışımdakiler; ne kadar okursa okusun, ne kadar bilime sahip olursa olsun, benim gibi düşünmüyorsa; önemli değil, onlar bir şey bilmez derler. Toplumu yanlış yönlendirmeye,  bilerek veya bilmeyerek devam ederler. 
Bu mantıkla, topluma bir şeyler verdiğini zannederken onlardan kademe, kademe her çeşit suçu işleyebilecek insanlar yetiştirmeye ve insanları tek taraflı düşünen birer, birey olarak; hazırlamaya devam etmektedirler. Bunların amaçları nedir? Bilinmez ama; yetiştirdikleri bu yanlış toplum ve büyüttükleri bu bataklık bir gün kendilerine de zarar verecektir.
Alın TV yayınlarını kaç tanesi Türk Aile yapısına uygun senaryo edilmiş dizileri ve yayınları halka sunmaktadır. Her türlü şiddetin reklamını yapacaksınız, ondan sonra şiddetten şikayet edeceksiniz. Neymiş efendim Halkı eğlendiriyorlarmış, hoşça vakit geçirmelerini temin ediyorlarmış. Toplumu oluşturan hangi değer yargısının toplumda yerleşmesi için, kaç tane yayın yapılmaktadır. Aileler içerisinde akla, hayale gelmeyecek entrikaları, sahtekarlıkları, aldatmaları v.s. Bu Toplumu oluşturan tüm ahlaki değerlere sırtınızı dönerek,  utanmadan, sıkılmadan,  Yanlış örneklemeleri; Aile yapısı içerisinde her gün yaşanan bir olaylar zinciri olarak sunacaksınız. Hayal ettiğiniz Aile yapısını, ideal Aile; diye tanımlayacaksınız, ondan sonra yetiştirdiğiniz canavardan şikayetçi olacaksınız. 
Bu Toplumun Aile yapısı içerisinde hiç  mi, iyi şeyler yoktur. Dostluklar, yardımlaşmalar paylaşmalar, derde ve sevince ortak olmalar. Sayamayacağımız yüzlerce özelliği yok sayarak, hayali aile ortamları, hayali kahramanlar üreteceksiniz ve ürettiğiniz hayali kahramanlarda; Bu Toplumu meydana getiren Değer yargılarından hiç birini taşımayacak ve ürettiğiniz bu hayali kahraman tiplemesi ile bizim değer yargılarımızla alay eden, onları yok sayan insan tipleri yetiştirmeye çalışacaksınız. .. Yok, dostum bu hesap tutmaz, birileri sizin hesaplarınızı bozar.
Dünya üzerinde hala nerede bir sıkıntı olsa, Halkımız oraya yardıma koşarken, kendilerine emanet edilen çocukları bile kendi çocukları gibi büyüten, Komşuluk ilişkilerini anlatan hikayeler ve örneklemelerle efsaneye dönen, Kendi medeniyetinde kuşlara ve yabani hayvanlara bile yaşama hakkı tanıyan bir Milleti ve onu o, hale getiren değer yargılarını yok sayacaksınız… Olmadı paşam olmadı...
Dünya üzerinde şu anda Medeni olduğunu iddia eden Batılı Ülkelerin bile, Dünyada en çok kendi aralarında yapılan savaşlarda öldürülen insan sayısını ifade edecek rakamlar bulunmaz iken, Kendi Medeniyetinde çok sayıda ırkı, Dini, dili ayrı olan insan topluluklarını bir arada tutan, asırlarca birlik ve dirlik içerisinde yaşatan, Milletimizi ve onu olgunlaştıran değer yargılarımızı, ortak özelliklerimizi yok sayacaksınız… O da, yetmiyormuş gibi; Yaptığınız yayınlar ile, çeşitli renklerden oluşan bu topluluğun aralarına nifak tohumları ekeceksiniz… Olmadı beyler.., yemezler… Hatta haber sunumlarınızda bile; bu ayrışımı körükleyen yayın politikası uygulayacaksınız. Gözümüzün içine baka, baka olayları; kendi anlayışınıza göre anlatacak, kendi anlayışınıza göre; yorumlayacaksınız... Bunu yaparken, bir rahatsızlık dahi hissetmeyeceksiniz...
Asırlarca bu insanlar arasındaki birliktelik nasıl oluşmuş, bu kadar parçayı bir arada tutan çimento nedir, bu mozaik neden bu kadar güçlüdür… Bunları araştırmamız gerekmez midir? Yoksa gözlerimizi kapatarak bunları yok mu sayacağız! 
Ey Gafiller! Kendi Vatanımız, Kendi Milletimiz, Kendi Ailemiz, hiç de sizin anlattıklarınız gibi değildir... Asla olmayacaktır. Yalpalamalar, sarsıntılar yaşasa da; o tür sarsıntıların yaşanmasına katkı sağlamanızdan dolayı sizler gibi düşünenleri; ALLAHIN İZNİYLE pek de mutlu etmeyecektir, bu anlamdaki çalışmalarınız boşa çıkacaktır. Umarım yetiştirdiğiniz yanlış insan tiplemeleri sizlere de zarar vermez…
TV Dizilerinde rol model olarak sunulan kahramanlara bakın? Sonra da, Bu topraklarda eşsiz  bir medeniyet kurmuş ecdadımın, değer yargıları ile yetişmiş insanımıza bakın. Sizin rol modeliniz, ne kadar MİLLİDİR? Ne kadar İnsancıldır?  Düşünün... Para ve reyting kazanacağız diye; bir neslin tüm değer yargılarını yıkıyorsunuz. Amacınız nedir? 
Allah sizİn gibilerin kötü niyetinden bu necip Milleti KORUSUN...

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )