• BIST 3.518,36
 • Altın 1029.638
 • Dolar 18.5797
 • Euro 18.4506
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 15 °C

MEHDİLER YARIŞIYOR (ll)

Bekir ÇÖL

Halen şu anda yaşadığını iddia eden Mehdileri kendi sesinden tanıtmaya devam ediyorum. Bunların üç tanesini bir evvelki yazıda tanıtmıştım. Şimdi gelelim yeni mehdilere:

 

Mehdi, 4- A9 kanalda kafası görülen orta yaşlı bir vatandaş sesleniyor: “İlan-ilan-ilan, ben mehdiyim ilan ediyorum ki, Peygamberlerin yaptığı gibi mehdiliğini ilan etmesinden daha doğal ne olabilir ki? İsteyen Mehdi Aleyhi selama tabi olsun, ebedi cenneti bulsun.

 

Bu konuşan mehdimizin ağının üst dudağından yukarısı görülüyor ve kendisini zorlayarak konuşuyor. Sadece yukarıda ki cümleleri söyleyebiliyor.

 

Mehdi, 5- Kısa sakallı, beyaz bereli, esmer ve Hindistanlı bir cemaate hitaben konuşan biri şunları söylüyor: “Sizlere Allah’ın bana gösterdiği bazı gerçekleri açıklamak istiyorum. Ve ben size bir şeyi açıklamak istiyorum, ben İmam Mehdiyim. Bana gülmeyin, çünkü bende Allah’ın mesajı var. Allah bana dedi ki, “gitmelisin ve anlatmalısın.”

 

Mehdi, 6- Bu Mehdimiz, çoğunuzun Nur TV’den ve başka televizyonlardan tanıdığınız Padişah sarıklı, beyaz sakallı, uzun zamandır hem Resul. (Elçi) Hem mürşidi kâmil ve hem de Mehdilik görevini icra eden, eski maliye memuru İskender Evrenosoğlu! Kandırdığı müritlerin katkılarıyla büyük bir servete konan bu azgın mehdi, ölen müridinin karısına ve kızına sarkıntılık ettikten sonra mallarına da el koyarak yüklü bir servete kavuşuyor. Biriktirdiği servetle Amerika da yaşayan mehdimiz, orada uçak şirketi ve başka kazanç kapıları açarak kendini ve çevresini kurtarmaya çalışıyor. Son olarak Mehdi Efendiye bir müridi şöyle bir soru yöneltiyor: “Sevgili Mehdi Efendimiz, ben 16 yaşındayım. Rotterdam konferansında teslim oldum. Ama yine de içimde bir şüphe var. Tabiiyetim yani, bağlılığım geçerli oldu mu? Bu soru üzerine Mehdi Efendi tam bir ciddiyet içinde bilmiyoruz dedikten sonra rabıta hali alıp, başını kalbine doğru eğdikten sonra yarım dakika duruyor, sol omuzu üzerine eğilerek “Inh” diye bir ses çıkararak kendine geliyor ve “Evet evladım tabiyyetin kabul olmuş” diye müjdeliyor.

 

Mehdi, 7- Uzun ince yüzlü, omuzlarına kadar uzanan düzgün saçlı ve de orta yaşlı bir Türkiyeli mehdiliğini şöyle anlatıyor: “Epey bir zamandır Mehdilik vazifesinin bana verildiğini biliyordum. Ama Allah’ü Teâlâ’dan emir gelmeden sizlere bu resmi açıklamayı, maalesef yapmaya iznim olmadan, Allah’tan emir gelmeden hiçbir açıklamaya yetkimiz yoktur. Beni anlamazlarsa kısa zaman içersin de, yeryüzünde ki bütün felaketler iki katına, üç katına dört katına çıkacak, benden söylemesi.

 

Mehdi, 8- Yine A9 kanal da çekilen bir videoda konuşan mehdimiz. Üç defa “Mehdinin evrensel beyannamesi” diye seslendikten sonra mehdinin sözcülüğünü yapan yine esmer fesli bir kişi acemi Türkçesi ile “Allah-u Teala’dan uyarıcı da geldi. Kendisi “ben Allah-u Teala tarafından vaatlere uygun olarak gönderildim” dedi. İsmi de, Hz. Mirza Gulam Ahmet Kadıyani’dir. Yine aynı mehdiden bahseden başka bir kişi ise şöyle devam ediyor: “Dini ihya edecek ve şeriatı yeniden canlandıracak, bu onun görevi. Vaade dilen Mesih (a.s) her açıdan bu görevini yerine getirdi. Dini canlandırdı, şeriatı ihya etti.

 

Mehdi, 9- Şişman yüzlü, uzun ve siyah saçlı, Kızılderili’ye benzeyen bir genç ise mehdiliğini şöyle açıklıyor: “Şimdi size kolaylıkla anlayabileceğiniz çok-çok önemli bir mesaj aktaracağım. Ben bu dünyada ki “Son kurtarıcıyım.”

 

Mehdi, 10- 12 Nisan 2011 tarihinde Türkiye büyük millet meclisinin önüne gelen bir kişi, Mehdi olduğunu iddia ederek, hareketli anların yaşanmasına sebep oldu.

 

Mehdi, 11- Mart 2012 Mısır el Vafd Gazetesi, Mısır Cumhurbaşkanı adayı: “Ben Mehdiyim” dedi.

 

Mehdi, 12- Gohar Sıhahı isimli kendini mehdi ilan eden kişinin veb sitesi: Taraftarları ay üzerin de kendini mehdi ilan eden bu kişinin yüzünün şeklinin oluştuğuna inanıyorlar.

 

Mehdi, 13- Aha da Sivaslı Yiğido Mehdi! Her yerden çıkar da, Sivas’tan mehdi çıkmaz mı sandınız? Garibim mehdi, kendini tanıtmaya şöyle başlıyor: Adım Haydar …….. 27, 04, 1977 Sivas doğumluyum, 36 yaşındayım. Yaklaşık sekiz yıldır kim olduğumu biliyorum. Kim olduğumu İbo Şov vasıtasıyla öğrendim. Bundan on dört sene evvel üniversiteyi bıraktım. On dört senedir linç altındayım. Milliyetçi cephe tarafından tehdit edilmeye başlandım. Son üç yıldır da Fethullah Gülene bağlı Ülkü Ocakları tarafından işkence amaçlı, evime ruh getiriliyor. İsrail tarafından son on dört senedir bana yapılan zulümler için, Fethullah Gülen ve ona bağlı Ülkü Ocakları kullanıldı. Bu videoları tanıtım amacı ve Milliyetçi kesimi tüm dünyaya duyurmak için hazırladım ve yayınladım. Mehdinin İslam âlimlerince inkâr edildiği, bu devirde anladım ki kimseden bana fayda yok, aksine zarar var. Videonun devamı gelecek, şu an bu videoyu hazırlarken evimin içinde ruh var. Günde üç tane ruh geliyor. Akşam dokuz, on; Sabah altı, yedi; Öyle on ikiden sonra olmak üzere günde üç defa ruh geliyor. Çok zor durumdayım. Sesimi bütün dünyanın duymasını istiyorum.

 

 

Vah hemşerim vah! Sana ne etsek, eylesek. Elin Mehdileri geldiği yere yardım eder, bizim ki de başkasından yardım istiyor. Diğer mehdileri de gelecek yazıya bırakalım bari.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )