• BIST 93.616
 • Altın 209,603
 • Dolar 5,3413
 • Euro 6,0898
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara -1 °C
 • BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI REKLAM Alanı 05051524578
 • BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI REKLAM Alanı 05051524578
 • Gazeteler Bugün Ne Yazdı!
 • BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI REKLAM Alanı 05051524578
 • BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI REKLAM Alanı 05051524578
 • Gazeteler Bugün Ne Yazdı!

Koray Aydın önceki adaylığında da il başkanlarını satmış!

MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın’ın 2012’deki adaylık sürecinde de “kendisini destekleyen il başkanlarını yarı yolda bıraktığı” açıklandı.
Koray Aydın önceki adaylığında da il başkanlarını satmış!

MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın’ın 2012’deki adaylık sürecinde de “kendisini destekleyen vilayet başkanlarını yarı yolda bıraktığı” açıklandı.

“Koray Aydın, Bahçeli’ye rakip olduğu 2012 kongresi sürecinde kendisini destekleyen 8 vilayet başkanını yarı yolda bırakmış; gizlice MHP Lideri Bahçeli ile görüşerek, onların partiden ihraç edilmelerini desteklemiş. Kendisi ise MHP Lideri Bahçeli ile anlaşarak, yeniden mebus seçilip, partide mühim koltuklar edinmiş.”

O İL BAŞKANLARI ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

O 8 Milliyetçi Hareket Partisi MHP vilayet başkanı ortak bir açıklama yaparak, başka muhalifleri eleştirerek Devlet MHP Lideri Bahçeli yönetimini memnun eden Koray Aydın’a tepki gösterdi.

Koray Aydın’ı “bozguncu” ve “Genel Merkeze hizmet eden” biri olarak lanse eden ortak açıklamada, Koray Aydın’ın dün olduğu gibi bugün de kurultayın toplanması ve ülkücü iradenin sandığa yansımasının önünü tıkadığı belirtildi.

Açıklamada “Biz; dünün paralelci! ve hırsızının! bugün bir ülkücü duyuru edilmesini ibretle izliyoruz. Dün paralel iftirasına maruz kalmasına karşın bugün paralel müfterisi olmasını da ibretle izliyoruz” ifadesi dikkat çekti.

“Milliyetçi Hareket Partisi mensupları, ülkücüler, delegeler, vilayet ve ilçe başkanları, belediye başkanları yeni ve büyük bir mücadelenin ortasındayken, Koray Aydın’ın sergilediği bozguncu ve Genel Merkeze hizmet eder nitelikteki yaklaşımı bazı konuları açıklama ihtiyacını doğurmuştur” denilen açıklama şöyle:

“KAMUOYUNA DUYURU

Bizler 2012 yılında seçimle gelen ve büyük kongrede Koray Aydın’ı desteklediği için görevden alınan Milliyetçi Hareket Partisi MHP  İl Başkanları olarak tarihi bazı gerçekleri ve uyarılarımızı ülkücü kamuoyu ve Türk Milleti ile  paylaşmak istiyoruz.
 
2012 yılında yapılan Milliyetçi Hareket Partisi MHP 10. Olağan Büyük Kongresi sürecinde  Koray Aydın’ı destekleme  kararı almış ve bu kapsamda oluşan irademizi  delegemiz ile beraber vilayet merkezlerimizde yapmış olduğumuz ve Koray AYDIN’ın da katıldığı toplantılarda açıkça duyuru etmiştik.  Bu toplantıların tüm organizasyonu bugünde başka vilayet başkanları ve örgüt mensuplarınca yapıldığı gibi o dönemde de bizler tarafından  yapılmış  ekonomik giderleri de örgüt mensuplarımızın dayanışması ile karşılanmıştır.

MHP Genel  Merkezi;  her kongre döneminde rakip adaylara uyguladığı yöntemi 2012 yılında da uygulayarak, desteklediğimiz Koray Aydın’a iftira, hakaret ve yalanlarla saldırılarda bulunmuştur.
Bu çerçevede dile getirilen belli başlı iki husus şunlardı.

1-Koray Aydın malum cemaat tarafından desteklenen bir adaydır. İl organizasyonlarına cemaat katkı sağlamaktadır.

2-Bakanlığı döneminde yolsuzluklara bulaşmış, şaibeli bir kişidir.

O dönemde hepimiz tüm inancımızla Genel Başkan adayımız Koray Aydın’ı savunmuş, bu yüzden pek çok hakarete maruz  kalmıştık.
 

Büyük Kongrede; bir gece önceden başlayan hatalı organizasyon, salonda oluşturulan zaaf, gücümüzün çok altında bir imzayla adaylık teklifiyle psikolojik üstünlüğü kaybetme ve etkisiz bir konuşmayla beklenen nihai geldi. Buna karşın 441 tane büyük kongre delegesi  tarafımıza  yüksek teveccüh gösterdi.
 

Biz demokratik bir yarış olarak değerlendirerek sonuçlara saygı duyarken, Genel Başkan Devlet MHP Lideri Bahçeli   teşekkür konuşması için kürsüye çıktığında, hepimizi kucaklamak yerine başkaldıran fitneyi nasıl ezdiklerini anlatıyordu.
 

Fitne duyuru edilen bizler seçimle gelmiş olmanın yüksek sorumluluğu ile  görevlerimizin başına dönüp, yaklaşan yerel seçimler için hazırlıklara başladık.

Ancak kısa bir süre sonra Genel Merkez intikam operasyonlarına başladı ve hepimiz başkanlığını yaptığımız vilayet teşkilatları kapatılmak sureti ile görevden alındık.
 

İşte tam da bu günlerde medyada  Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkan Devlet MHP Lideri Bahçeli ile bizlerin Genel Başkan adayı Koray Aydın’ın beraber aş yedikleri haberi yer alıyordu.

Elbette normal şartlarda bu bir demokratik bir olgunluktu.

Ancak burada beklentimiz tabii olarak, Genel Başkan adayımızın bu yemekte bizlere sahip çıkacak, antidemokratik görevden almaları eleştiren ve sona erdiren bir yaklaşım sergilemesiydi.

Maalesef bu tavır kendisinden gelmedi.
 

Seçimle geldiği görevlerinden Koray Aydın’ı desteklediği için uzaklaştırılan bizler, hukuki ve siyasi olarak neler yapabileceğimizi istişare etmek için Sakarya, Kütahya gibi vilayetlerde toplantılar yaptık.

Ancak gene görevden alınmamızın sebebi olan Koray Aydın, yaptığımız bu toplantılardan bile ağır rahatsızlık duyarak bu toplantıların bir sonuca varmasını engellemeye çalıştı.
 

Verdiğimiz hukuki ve siyasi mücadelenin hiçbir yerinde yer almayan, bizlere  manevi en ufak bir destek vermeyen Koray Aydın, bu sürecin ardından yine mebus seçilip, Meclis Başkan Vekilliğine kadar yükselirken  destek veren sekiz vilayet başkanından  yedi tanesi olarak bizler siyasi tasfiyeye uğradık. Bizimle beraber yol yürüyen Trabzon vilayet başkanı arkadaşımız  Muammer Demeli  tepki  istifası yapmak istedi bu husus  dahi Koray AYDIN tarafından engellendi.
 

Süreç içerisinde yaşanan pek çok detayla beraber bu hususları şimdiye kadar kamuoyuyla hiç paylaşmadık. Çünkü bizler, ayrıştırıcı olmayan, hareketin her mensubuna gönlünü açmış, büyük hedefleri olan Türk Milliyetçileriyiz.
 

Ancak geldiğimiz noktada, Milliyetçi Hareket Partisi mensupları, ülkücüler, delegeler, vilayet ve ilçe başkanları, belediye başkanları yeni ve büyük bir mücadelenin ortasındayken, Koray Aydın’ın sergilediği bozguncu ve Genel Merkeze hizmet eder nitelikteki yaklaşımı bazı konuları açıklama ihtiyacını doğurmuştur.
 

Kendisinden bu güne kadar bir beklentimiz hırsının ve nefsinin esiri olmamasıydı.
 

Tek isteğimiz bir kurultayın toplanması ve ülkücü irade bazen tercih ederse hep beraber buna saygı gösterilmesiydi.
 

Ancak görülmüştür ki, Koray Aydın’a ilişkin bu beklentimiz gene düş kırıklığı ile neticelenmiştir.
 

Bize yapılanlara, vefasızlıklara sessiz kalabilirdik fakat çocuklarımızın ve ülkemizin istikbali laf konusu olunca kimse bizden kayıtsız kalmamızı beklememelidir. Hiç kimse bu büyük yürüyüşü ikinci kez engelleyemeyecektir.
 

Ortada daha bir seçimli kurultay bile yok iken, sözde muhalif olduğu Genel Merkezi değil, bir diğer muhalif adayı Genel Merkez üslubuyla eleştirmek, iftira, yalan ve hakarete başvurmak yakışıksız bir yaklaşım olduğu gibi ümidini MHP’de yaşanacak değişime bağlayanları yaralar.
 

Sürdürülen mücadele bir demokrasi ve adalet arama mücadelesidir. Sandığı delegenin önüne koyma çabasıdır. Bu aşamada Genel Merkeze hizmet eden bir yaklaşım içerisine girmek kabul edilemez.
 

Kurultay şimdi toplanırsa aleyhime sonuç menfaat diyerek, kişisel hırslarla müşterek çabayı zaafa uğratacak sözler vicdanlarda derin izler bırakır.
 

Bu uyarımız kendi adımıza değil, milyonlarca ülkücü ve Türk milleti adınadır.
 

Defalarca Genel Başkan adayı oldunuz, biz de sizi destekledik. Bu süreçte toplayabildiğiniz imzaları, baştan beri sergilediğiniz tutumu, oynamaya çalıştığınız alanı biliyoruz.
 

Kongreyi kazanamayabilirsiniz fakat ülkücülerin teveccühüne balçık atmak yerine saygı duyarak gönülleri kazanabilirdiniz.
 

Eğer siz ülkücü iradeye saygı duymazsanız, ülkücülerin de size saygı duymayacağını unutmamalısınız.
 

Biz; dünün paralelci! ve hırsızının! bugün bir ülkücü duyuru edilmesini ibretle izliyoruz. Dün paralel iftirasına maruz kalmasına karşın bugün paralel müfterisi olmasını da ibretle izliyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisi 10 Olağan Büyük Kongresinde (2012)  Koray Aydın’ı desteklediği İçin teşkilatları  kapatılarak görevlerinden alınan seçilmiş İl Başkanları… 19/05/2016

Hasan  KAYA                         Zeki Mayi                    Salim AY                     Mehmet ERDOĞAN

Konya eski İl Bşk                    Rize eski İl Bşk          Kütahya eski İl bşk        Sakarya eski İl Bşk

      Mehmet  Tolga AKALIN            Arif SOYSAL                      Osman  Güven
      Edirne  eski İl Bşk                 Çankırı eski İl Bşk                 Muğla eski İl Bşk”

 

Kaynak: Habervaktim.com

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÖZEL İÇERİK
  1/20
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 505 152 45 78