• BIST 2.981,04
 • Altın 1029.084
 • Dolar 18.0713
 • Euro 18.4118
 • İstanbul 31 °C
 • Ankara 30 °C

Halil İbrahim Karademir aday adayı olduğunu açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Karademir düzenlediği basın toplantısında adaylık için adı geçen Ak Parti il başkanı Burhanettin Kuru ile kamera karşısına geçerek birlik mesajı verdi. Aday adaylığı için resmi başv
Halil İbrahim Karademir aday adayı olduğunu açıkladı

Karademir yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili arkadaşlarım, hanım kardeşlerim, İl Başkanım ve Teşkilatımızın bütün kademelerinden katılan arkadaşlarım, Sevgili Sivaslı Hemşerilerim, Değerli Basın mensupları, hepinizi Allahın selamı ile selamlıyorum.  Bugün burada Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sivas Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklamak üzere toplanmış bulunmaktayız.  Bu sürecin şahsım ve şehrimiz için hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.  Belediye başkanlığı için birçok arkadaşımız aday adayı olacaktır. Hepimiz elimizden geldiğince çalışacağız, ama sadece bir kişiye nasip olacaktır. Kader ne ise, o tecelli edecektir, önemli olan bu süreci dostça yürütebilmek, önemli olan; bu yarış bittikten sonra da “Yeniden Büyük Sivas”ın kurulabilmesi için birlik ve beraberliğimizi en üst düzeyde tutabilmek, birbirimizi sevmek, kucaklayabilmek ve paylaşabilmektir. Benim ve birçok hemşerimin de kabul ettiği bir gerçek var ki; bizler kafamızda ve gönüllerimizde sevgi tohumlarını ekmediğimiz sürece, bu güzel şehrimizde muhabbet ve bereket eksik kalacaktır. Ben, aday adayı olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Değerli arkadaşlar; Geçmişini bilmeyen milletler geleceğini planlayamazlar.  Geleceği planlayabilmek için geçmişi ve içinde bulunduğumuz durumu çok iyi bilmeliyiz. Sivas’ımızın geçmişine baktığımız zaman nereden nereye gelmişiz, hepimiz hayretler içerisinde kalmaktayız. 12 tane milletvekilinden bugün sadece 5, Allah göstermesin yarın belki de  4 milletvekili çıkarabileceğiz. Ekonomik olarak Türkiye’de 55.ciliğe düşmüş bir Sivas. Şehrimizin bu konumda olmasına hiç birimiz razı değiliz ama burada olduğumuz da bir gerçektir. Bunda hepimizin ortak vebali vardır. Bundan sonra bu gidişata dur demek zorundayız ve bu çarkı tersine çevirmeliyiz. Dünü çok fazla konuşmaya gerek yok ama nereden nereye geldiğimizi ve nasıl hatalar yaptığımızın da muhasebesini yapmalıyız.

Bundan sonra bu kötü gidişe dur diyebilmek için Sivaslılar olarak, kendimize bir hedef koymalıyız, ufuk oluşturmalıyız. Hangi düşünceye sahip olursa olsun, hangi partiden olursa olsun aynı hedefe doğru yürümeliyiz, beraber düşünebilmeliyiz. Çünkü başka Sivas yok ve biz bu şehirde yaşıyoruz. Birbirini seven, Daha yaşanabilir bir Sivas kurmalıyız.

Türkiye, dünya coğrafyasında çok önemli bir konuma sahip ise, Sivas da, ülkemizde çok önemli bir konuma sahiptir. Türkiye’nin en büyük toprağına sahip bir il olmasına rağmen, bulunduğumuz konum hepimizi üzmektedir. Doğu-batı ve güney-kuzey kesişme noktalarında olması, her bir köşesinin tarih kokması, yetişmiş bürokrat ve iş adamının olması büyük imkânlardır.  Ülkemizde kimilerine göre 4-5 milyon, kimilerine göre 7 milyon civarında Sivaslının varlığı, bunlar büyük bir potansiyeldir. Bizler gücümüzün farkında değiliz ve bu gücümüzü harekete geçirmek zorundayız.

12 yıllık AKPARTİ iktidarında, Türkiye’de çok büyük hizmetler yapılmıştır. Ekonomik alanda ve diğer alanlarda yapılan hizmetler büyük bir hızla da devam etmektedir, Sivas’ta bu yatırımlardan nasibini almaktadır elbette. Duble yollar, sağlık hizmetleri, eğitim hizmetleri, ulaşım, telekomünikasyan, hızlı tren ve birçok hizmetlerle ülkemize çağ atlatmış ve bunlar devam etmektedir. Ben buradan Sayın Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan Beyefendi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum…

Türkiye birçok alanda hızlı ve büyük adımlarla büyümektedir, fakat şehrimizin büyümesi, ekonomik alanda, şehircilik alanında ve birçok alanda ise bunlara ayak uyduramamıştır. Türkiye beş adım atıyorsa, Sivas iki adım atabilmiş, gelişen illerle aramızdaki makas devamlı açılmıştır. Sivas, maalesef büyükşehir olan 30 ilin içinde yer alamamış, işimiz biraz daha zorlaşmıştır. Bizler Sivaslılar olarak mutlaka yüksek hedefler koymalıyız. Elimizdeki imkânları artıya çevirebilmek için beraber düşünmeli, ortak hareket etmeliyiz. Sivas’a geriye göçü sağlamalı ve kaybettiği büyük şehir olma hayalini aklımızdan çıkarmamalıyız.

Sevgili hemşerilerim, kıymetli basınımız;  Sivas,  Ak Partili bir belediye başkanı seçerek, büyüyen Türkiye’den nasibini almalıdır. Ak Parti belediyeciliğinden, hizmetlerinden faydalanmalıdır. Sivas iktidardan yana olmalıdır, muhalefetle bu işin olmayacağı bellidir.  Belediye başkanı olacak arkadaşımız, kim olursa olsun, hükümetle güçlü bağları oluşturacak, istenilen yatırımı yapabilecek, diyalog kurabilecek yapıda olması gerekmektedir. Sivas’ın artık denemeye, vakit geçirmeye, zamanı boşa harcama gibi bir lüksü kalmamıştır. 40-50 senedir alamamış olduğumuz hizmetleri, çok hızlı adımlarla almanın derdinde olmalıdır. İktidara %70 ler civarında oy veren şehrimiz, Ak Parti iktidarını mutlaka değerlendirmelidir. Evet, ben bu iktidarı Sivas için bir şans olarak görüyorum. Bu şansı kullanabilmek için doğru insanlara ihtiyaç vardır. Elbirliği ile güç birliği ile iktidarı da yanına alarak Güçlü Sivas’ı kurmak için hareket edilmelidir.

Hepimizin de bildiği üzere Sivas’ımız yıllardır göç vermektedir. Her şeyden önce bu göçün durdurulması gerekmektedir. İnsan göçü, sermaye göçü, beyin göçü ve diğerleri olarak sıralanabilir. İnsanlarımızın Sivas’ta yaşamak için sebeplerinin olması gerekmektedir. Sivas’ımızın artılarını çoğaltmamız, Sivasspor Markasının yanına başka markalar koymalıyız. Bunun için de öncelikle birbirimizi sevmek zorundayız, sevgi olmadan birlik ve beraberlik olmaz, bereket olmaz. Bizlerin bu seçimi birlik ve beraberlik içerisinde geçirmemiz de çok önemlidir. Bu seçim döneminde bütün aday adayları olarak güzel bir örnek sergilemeliyiz ki, seçimden sonra inşa edilecek Sivas’ta bu birlik, beraberliğimiz devam ettirilebilsin.

Sivas’ımızın problemleri ve sıkıntıları bellidir. Önemli olan bu sıkıntıları ortadan kaldıracak irade ve gücü ortaya koyabilmek, halk ile beraber olabilmektir. Halk ile güçlü ilişkiler kurarak, halk ile istişareler yaparak çalışabilmektir. Halka rağmen hizmet yapılamadığı aşikârdır. Bizler mütevazı olacağız, bu milletin hizmetkârı olacağız. Adaleti hiçbir zaman elden bırakmayacağız. Çünkü adalet mülkün temelidir. Ve biz hizmeti insan için yapacağız, insanı yaşat ki devlet yaşasın prensibini inşa edeceğiz.

Bizler bu hizmetleri yaparken hiçbir zaman kibirlenmeyeceğiz, çünkü bizim en büyük rakibimiz kibirdir. Allah kibirlenenleri sevmez, bu millet de kibirlenenleri sevmemiştir. Halka yukardan bakan, CHP’yi yıllardır iktidara getirmemiş ve getirmeyecektir.

Esas olan Hakk’ın rızası doğrultusunda milletin taleplerini yerine getirebilmektir.   

Değerli kardeşlerim; Bugün Sivas maalesef dar bir alana sıkışmış durumdadır. Bundan sonra kim olursa olsun Sivas’ı büyütmek için şehir taşınmalıdır. Sivas, sadece iki caddeye mahkûm edilmemelidir. Nefes alacak mekânlar oluşturulmalı, ihtiyaca cevap verecek geniş caddeler açılmalıdır. İnsanların huzurlu bir şekilde yaşayabileceği, sosyal imkânları geniş, yeni mekânlar yapılmalıdır. Sivas’ta yeni ticaret alanları ve meydanlar, caddeler yapılarak şehrin önü açılmalıdır. Kızılırmak değerlendirilmeli, tarihi zenginliğimiz daha iyi tanıtılmalı, kaplıcalarımız hızlı bir şekilde değerlendirilmeli, kongrelerin yapılabileceği alt yapı oluşturulmalıdır.

Şehrimiz Selçuklu da olduğu gibi yine “Ticaret ve Kültür Şehri” olmalı, Osmanlı da olduğu gibi ilim ve Âlimler şehri olmalıdır. İnsan yetiştirilmesi için yatırımlar yapılmalıdır. 

 Sizlere bir de selam iletmek istiyorum. Dün Kozan Belediyesi’nin yaptığı Toplu açılışları için Kozan’a gittim, Belediye Başkanı Kazım Özgan kardeşimizin çok güzel çalışmalar yaptığını gördük. Sayın Başbakanımız da çok takdir ettiler. Başbakanımızla görüşme imkânımız da oldu, sizlere Sayın Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin Sivaslılara selamlarını da iletiyorum.

Sözlerime son verirken Yeni ve Güçlü bir Sivas’ın kurulması için, sizlerin ve hemşerilerimin desteklerini, dualarını istiyorum. Şu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek ümidiyle, katılan bütün kardeşlerime, teşkilatlarımıza ve basınımıza teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, yolumuzu açık ve hayırlı etsin diyor, Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”  sivas haber58

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Ak Parti Mkyk Toplantısı11 Temmuz 2019 Perşembe 19:53
 • Irak'ın Kuzeyine Hava Harekatı11 Temmuz 2019 Perşembe 17:48
 • Mhp Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek:11 Temmuz 2019 Perşembe 16:58
 • Kılıçdaroğlu'nun Kabulü11 Temmuz 2019 Perşembe 15:18
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te08 Temmuz 2019 Pazartesi 15:49
 • Chp Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer:04 Temmuz 2019 Perşembe 12:23
 • Kızılay'da Yenileme Çalışmaları Başladı04 Temmuz 2019 Perşembe 12:18
 • Yavaş'tan Hal Esnafına Ziyaret02 Temmuz 2019 Salı 11:13
 • Erdoğan'dan Şehit Ailesine Başsağlığı Telgrafı29 Haziran 2019 Cumartesi 17:33
 • Chp'li Belediyelere Sıkı Takip29 Haziran 2019 Cumartesi 16:08
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )