Diriliş Ertuğrul dizisinde Tekfur’un has adamını canlandırıan Çağdaş Onur Öztürk kimdir? Diriliş Vasilyus Kimdir?

Çağdaş Onur Öztürk Diriliş Ertuğrul dizisi için hazırlık yaptığı dönemde at’tan düşerek yaralanmıştı. İyileştikten sonra Diriliş Ertuğrul kadrosuna katılan Çağdaş Onur Öztürk beğenilerek izlenen dizinin kadrosunda olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Çağdaş Onur Öztürk Kimdir?


16 Ağustos 1979 senesinde dünyaya gelen Çağdaş Onur Öztürk aslen Sivaslıdır. Çocukluğundan beri oyunculuğa ilgi duyan Öztürk ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini sürdürürken bir yandan da tiyatro oyuncuların yer almıştır. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünü bitirerek mezun olan Çağdaş Onur Öztürk kısa bir süre bir ilaç firmasında çalışmıştır.


Daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü’ne girerek orada okudu ve mezun oldu. Bu okulda okurken 2008 yılında “Gazi” dizisi ile televizyona adım attı.


2011 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil, Merve Boluğur‘un oynadığı “Kuzey Güney” adlı dizide kötü adam Barış Hakmen karakterini oynayarak popülerliğini arttırdı.


Çağdaş Onur Öztürk son olarak ekranların en çok izlenen dizisi olan Diriliş Ertuğrul'da Vasilyus karakterini canlandırıyor.