• BIST 3.265,64
 • Altın 966.01
 • Dolar 18.4468
 • Euro 17.631
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 20 °C

Buna dur demeyecek misiniz?

Abdülkadir ERKAHRAMAN

Arap milleti, Arap dünyası; Muhammed bin Zayed ve Muhammed bin Selman’ın, bütün Arap coğrafyasının ve Arap milletinin kaderini İsrail çıkarlarına peşkeş çekmesini, rehin vermesini hazmedebilecek mi?

Arap milleti, Arap dünyası; Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan yönetimlerinin, Arap coğrafyası üzerinde kurmaya çalıştığı 21. yüzyıla dönük ABD/İsrail sömürge düzenine boyun eğecek mi?

Arap milleti; Kuzey Afrika’dan İran sınırına kadar, Arap topraklarının bölünüp küçültülmesini, hepsinin birer garnizona dönüşmesini, yeni iç savaşlar çıkarılmasını içlerine sindirecek mi?

Arapların onuru ile oynamak: Kudüs’ü sattı, Mekke/Medine için pazarlıklar yürütülüyor.

Arap milleti; coğrafyanın ve ülkelerinin kaynaklarını, zenginliklerini ABD, İsrail ve Batı’nın yağmalamasını, Batılı şirketlerin talan etmesini, kendi liderlerinin bu kaynakları verip iktidar satın almalarını, bu emanet iktidar üzerinden Arapların onuru ve haysiyeti ile oynanmasını hoş görecek mi?

Arap milleti; Kudüs’ün gizli pazarlıklarla İsrail’e satılmasını, BAE’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapma çalışmalarını, Filistin halkını imha etme girişimlerini, İsrail ile birlikte Filistin liderlerine suikast düzenleme hazırlıklarını kaldırabilecek mi?

Arap milleti; Mekke-Medine için yürütülen gizli projeleri ve pazarlıkları, İslam’ın kutsallarının Batılılar elinde oyuncağa dönüştürülmesini, Muhammed bin Zayed üzerinden (BAE) kurulan tuzakları fark edecek mi?

Arap milleti; Yüz yıl önce Kudüs’ü İngilizlere satanların bugün de İsrail’e, ABD’ye teslim ettiğini, bunun Kudüs’le sınırlı kalmayacağını, bu yoldan giderlerse Mekke ve Medine’yi de koruyamayacaklarını görebilecek mi?

Neden bütün savaşlar sizin topraklarınızda? ‘Sünni iç savaşı’ isteyenler kim?

Arap milleti; 1991’den bu yana bütün savaşların Arap topraklarında yaşandığını, bütün savaşlarda Arapların kaybettiğini, Arap ülkelerinin parçalandığını, yağmalandığını, Arap-İran sınırının İran-Irak sınırından Akdeniz’e kadar gerilediğini, bunun tek sebebinin rejimlerinin yanlış politikaları olduğunu, vesayet/kukla rejimler olduğunu, onların Batı ile çarpık ilişki tarzı olduğunu artık görebilecek mi?

Arap milleti; Şii-Sünni savaşı projesi ile İslam dünyasının büyük bir çatışmaya sürüklenmesinin Batı’nın jeopolitik hesaplarına göre planlandığını, coğrafyayı parçalamaya dönük bir hesap olduğunu, aynı merkezlerin şimdi de “Sünni iç savaşı” planlarını sahaya sürdüğünü, böylece, İslam dünyasını ikinci kez böldüklerini, bu projeyi de Muhammed bin Zayed üzerinden servis ettiklerini görecek mi?

Muhammed Bin Zayed, Türkiye’ye savaş açtı..

Arap milleti; BAE yönetiminin başını çektiği projenin, Arap sokağını ve insanını susturmaya, diz çöktürmeye, onlara yeni bir 20. yüzyıl yaşatmaya, Arap uyanışını ve yükselişini engellemeye, Arap siyasi aklını ve toplumsal ferasetini felç etmeye dönük olduğunu görecek mi?

Arap milleti; Muhammed bin Zayed, Türkiye’ye savaş açtı. Terör örgütlerini Türkiye’nin üstüne salıyor. Onlara silah ve finans sağlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimlerinde bulunuyor.

Bu savaşı durdurun, Bu adamı durdurun!

Kim Türkiye’ye saldırırsa onlarla ortak oluyor. Ermenistan Azerbaycan’a saldırıyor, Ermenistan’ın yanında yer alıyor. Yunanistan, İsrail, Batılı ülkeler Türkiye’yi vuruyor, onlarla birlikte o da Türkiye’ye saldırıyor. Macron’un sözcüsü gibi hareket ediyor. Coğrafyanın her köşesinde, her alanda Türkiye’ye çirkin saldırılar yürütüyor.

Bütün Arap milletini, ülkelerini Türkiye ile savaşa sürüklüyor. Bütün Batı dünyasını Türkiye’ye saldırı için provoke ediyor. Bütün terör örgütlerini Türkiye’ye saldırtıyor.

Bunu onaylayacak mısınız? Bu adamı durduracak mısınız?

BAE Türkiye’ye karşı Haçlı Savaşı istiyor. Yedi yüz yıl savaştık. Yine mücadele ederiz.

Arap milleti; Türkiye, BAE yönetiminden gelen saldırıları büyük bir sabırla izliyor. Onlar gibi yapmıyor. Yapabilir de. Buna gücü yeter. Çok daha fazlasına da yeter. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arap milleti incinir diye, yanlış anlar diye, onlar böyle düşünmüyor diye son derece dikkatli, sakin, olgun hareket ediyor.

Arap milleti; Türkiye Arap milletinin dostu, kardeşidir. Onlar için yapmayacağı fedakârlık yoktur. Ama BAE yönetimi, Muhammed bin Zayed ve Muhammed bin Selman (Suud) Batı’yı bir Haçlı Savaşı’na zorluyor. Biz, Haçlı Savaşları’yla çok yüzleştik. Yine yüzleşiriz. Yedi yüz yıl boyunca Batı ile mücadele ettik. Yine ederiz.

Bugün aynı saldırılar altındayız ve çok güçlü bir mücadele veriyoruz. Bunu başaracağız. Hep bir yol bulduk, yine bulacağız. Ama BAE yönetimi de, bütün gücüyle onların yanında Türkiye’yi vuruyor.

Sizi imha edecekler. Ülkelerinizi harabeye çevirecekler. Uyanın ve buna dur deyin!

Ama Arap milleti orada değil, biliyoruz. Öyleyse Muhammed bin Zayed’in bu yüzden durdurulması gerekiyor.

Arap milleti; her ne kadar Türkiye’ye saldırsalar da, büyük tuzak size kuruldu. Ülkelerinizi mahvedecekler. Topraklarınızı parçalayacaklar. Şehirlerinizi harabeye çevirecekler.

Bundan sonra da bütün savaşları yine Arap topraklarında çıkaracaklar. Planlar sizi imha etme üzerine kuruldu. S. Arabistan’ı, Libya’yı, Cezayir’i, Mısır’ı parçalama üzerine kuruldu. BAE yönetimi ve Zayed, bu savaşı Arap topraklarına çağırıyor. Bölgeyi buna hazırlıyor.

Sizi imha edecekler.

Buna dur demeyecek misiniz?

“İsrail Gazze’ye saldırırsa İsrail’in yanında yer alacağız” diyen adamlarla nereye gidiyorsunuz!baskan-ve-yrd.jpg

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
ÖZEL İÇERİK
  1/20
  ÜYE İŞLEMLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )