• BIST 2.405,36
 • Altın 969.486
 • Dolar 16.6907
 • Euro 17.4961
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 17 °C

Aziz Yıldırım\'dan FLAŞ karar

Fenerbahçe\'nin Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurulu\'nda konuşan Başkan Aziz Yıldırım, önümüzüdeki yıldan itibaren Türkiye Kupası\'nın statüsü değişmezse maçlara A2 takımı ile çıkacaklarını açıkladı. ..
Aziz Yıldırım'dan FLAŞ karar

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Mali Genel Kurul'da konuşma yapıyor.

"Bugün önemli bir gün bizim için 2011 yılında bugün burada konuşmuştum. Şampiyon olduktan sonra başıma gelenlerden dolayı 2012 yılında aranızda olamadım. Şimdi burada aranızdayım. Bugün burada yeni üyelerimiz de var. Celal Doğan yeni üye oldu, kendisine hoş geldin diyorum.


Benim ve yönetimin burada 2 yıl daha sürem var. Medyada gideceğime dair haberler çıkıyor ancak ben sözümün arkasında dururum. 2 yıl daha buradayım."


PENDİK'TE YILDIRIM'IN ÇILGIN PROJESİ


"Bütün tesislerimizi Pendik civarında bir tesis alarak buraya taşımak istiyoruz. Tüm branşlar burada olacak. 300 dönümüne inşaat yapacağız geri kalan 300 dönemini de orman halinde bırakıp Fenerbahçe kampüsü haline getireceğiz. Bütün şubelerimiz orada olacak. Samandıra ve Dereağzı oraya taşınacak. Bütün Fenerbahçeli sporcular orada yaşacaklar, kulüp binası da oraya taşınacak.


Ataşehir'de Fenerbahçe Koleji var. Tebligat yaptılar boşaltın diye. Gittik bakanla görüştük. Sayın Turan Şahin ve Talat Bey'in çalışmaları sonucunda Ankara Milli Emlak araziyi satışa çıkartıyor. Biz de bu araziyi satın alacağız. Fenerbahçe'nin tapulu malı olacak.


Topuk Yaylası için gerekli insanlarla görüştük. Bu araziyi de satın alma konusunda girişimlerimiz oldu. Bir kaç ay içerisinde satın alınmış olacak."


"DEVLET BİZE PEŞKEŞ ÇEKMEDİ"


"Kenan Evren Lisesi sürekli gündemde. Biz bunları anlatamadık. Kenan Evren Lisesi ile ilgili devlete 3 okul yaptık. Okulun arazisini Kadıköy Belediyesi'nden satın aldık. Bu okul karşılığında 3 okulu tedarik ettik. Yeni gösterdikleri yerde kapalı spor salonunu yaptık. Bu üç okulun Fenerbahçe kulübüne maliyeti 30 Trilyondur. Biz devlete karşı bütün taahhütlerimizi yerine getirdik. Florya'daki arazi tahsise alındı. Sırf üyelerimizin kullanabileceği bir tesis yapılacak. Çalışmalar yapılıyor.


Fenerbahçe Kulübü iyi durumdadır. Geleceğin daha iyi olmasını için sizlerden onay almamız gerekiyor. Statla ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1998 yılında yapılan anlaşma ile biz stadı kiraladık. Şimdi araziyi almak istiyoruz. Bazı girişimler var ama çözülmedi."


"2006'DAN BERİ ÖNÜMÜZÜ KESİYORLAR"


"2006'dan beri Fenerbahçe'nin sürekli önü kesiliyor. Bizim dava ile ilgili konuşmamam söyleniyor. Ben de bu uyarıya katılıyorum. Galatasaray Kulübü, açık bir şekilde söyleyeceğim, sürekli konuşuyorlar.


Biz kimsenin işi ile ilgili, diğer kulüplerle ilgili hiçbir şey konuşmadık. 2006'da Denizli'de şampiyonluğu kaybettik sonra bir baktık başka şeyler olmuş. Kapatıldı. 2009-2010'da yine oldu. Biz yine 2006 yılında bu travmayı atlattık. Her düştüğümüz noktada dimdik ayağa kalktık ve hep ayakta olacağız. Trabzon'la oynadığımız maçta stadımızda kaybettik. Bakan bile 'şaibe' var dedi. Bursa şampiyon oldu şaibe filan kalmadı.


Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu her dönemde medya şike ve teşvik var diyor. Eğer bir temizlik olacaksa 30 yıl önceden başlaması lazım. Eğer bu temizlikte benim dönemimde bir şey varsa ben bu suçun cezasını çekmeye hazırım. 1959 yılından beri olanların faturası bize çıkartılamaz."


"DEVLETİN SAVCISI YOK MU?"


İki hafta önce Galatasaray Kulübü Başkanı 'Bizim önümüzü kesiyor' diyorlar. TFF Başkanına gidiyor el ele çıkıyorlar. Bu garip değil mi? Bu devletin savcısı yok mu? Ben savcıları göreve çağırıyorum. Buyrun göreve! Neden yapmıyorsunuz?


Galatasaraylı bir yazar var. "Aykut Kocaman 6222'den yargılanmalı" diyor. Üç sene önce gittik yağmur yağdı tribünden. Kimse bir şey söylemedi. İnsanların vicdanına kültürlerine bırakmak lazım bazı şeyleri. Bırakalım dostluk içinde futbolu yaşayalım. Galatasaray her şeyi yapar, adetleri bu. Sonra el uzatırlar. Madem ki samimiler. Lig bitimini beklerlerdi, gelirlerdi ne gerekiyorsa yapardık.


Maç var, yok "Ben nerede oturacağım, yok "Lizbon'a beni davet ederlerse". Ararsın beni söylersin, biz de gereken neyse yaparız. Gazeteye konuşulmaz. Bunlar yanlış şeyler.


"FENERBAHÇE ÇIKSIN HAVUZDAN..."


2 sene önce sizin yaşadıklarınızdan çok faydalanmamız gereken şeyler var diyenler, yaşadıklarımızdan sonra olayları başka yerlere çekmeye başladılar. Madem Fenerbahçe kirli. Çıksın havuzdan bakalım siz ne kazanıyorsunuz?"


DEVLETİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM


Bir taraftan UEFA kriterleri, bir taraftarn devletin vergi konusundaki isteği -haklılar- Fenerbahçe son 10 yılda 3 trilyondan fazla vergi verdi. Belgeleri Maliye Bakanına da yolladım. Devlet bütün kulüpleri incelemeli ve herkesin durumunu açıkça bildirmeli. Ben bir vatandaş olarak bilmek istiyorum. Başkan olarak da kulüplerin denetlenmesi gerektiğini istiyorum. Devleti göreve çağırıyorum.


Eskiden biz şımarık zengin aile çocuğu, diğer taraftar fakir düşmüşler imajı yaratıldı. Bugüne geldik biz büyüdük Galatasaray'ı geçiyoruz. Tabii geçersiniz, biz ne kadar ödedik söylüyoruz. SPK işi var. 350 trilyon para çekmişler ben anlamam SPK işlerinden. Konuşunca sonra bir şeyler diyorlar. Bunların yaptığı hadiseler doğruysa SPK bize de aynı yolu göstersin biz de yapalım(!) Doğrusu buysa biz de yapalım, 350-400 trilyondan da fazlaymış bizim. Bir taraftan da buna soygunculuk diyorlar ben anlamam...


O STAT DEVLETİN


Aziz Yıldırım ve yönetimi hiçbir zaman bu ülke için yapılan bir statsa bunu destekler. Bir defa dahi yöneticilerimiz çıkıp da G.Saray'ın yapmış olduğu statla ilgili konuşmadı. 600 trilyona stat yapıldı. Sonra çevresine yollar yapıldı. Bedava stada oturdular. Ali Sami Yen'le ilgili devamlı konuşuyorlar. Devletle yaptıkları hiçbir protokole uymadılar. Kiraları ödemediler. Devlet de hiç iptal etmedi. Biz bir şey yapınca hemen bize ceza yazıyorlar. Sonra stadı yaptılar 'burası bizim' hayır devletin stadı. Bizim stat da devletin stadı ama arsa bizim üstünü biz yaptık o yüzden bizim diyebiliyoruz. Stat devletin, yapan devlet bir de isim hakkını sattılar.


BEN İYİ Kİ FENERBAHÇELİYİM


3 sene en azından 70 milyon dolar para kazandılar. 200 milyon dolar böyle girdi yaptılar. 350 trilyon SPK'dan girdi. Localar vs satıldı 50 milyon oradan girdi. Kendileri emekleri ile camiaların çalışmaları için bunları yaptıkları için kutluyorum (!) Ben iyi ki Fenerbahçeliyim!


"30 TRİLYON ALMAMIZ LAZIMDI, 4-5 TRİLYON ALDIK"


İddaa'da %93 yabancı %7 Türk takımları oynanıyor. %7'nin de %1.3'ü Fenerbahçe, 30 trilyon almamız lazımken, 4-5 trilyon aldık. Diğerleri ile aynı alıyoruz. Aynı durum havuz için de geçerli. Kulüp ile AŞ'de yok artık. Sorun var. Devletin yayınları serbest bırakması lazım. Sponsporluklara kolaylık getirmek lazım.

Amatör şubelerde her yerde Fenerbahçe var. Bir hareketlilik var bu bizim sayemizde ama her sene 30 trilyon açık var. Fenerbahçelilerin kulübe sahip çıkması lazım.


Yeni Tüzük Tadilatı ve üye çalışmaları olacak. 1 milyon üye hedefliyoruz. 5-10 senelik bir proje olacak. Bütün Anadolu'ya çıkacağız ev ev gezeceğiz. En az 1 milyar dolar bankada parası olan bir Fenerbahçe olur. Sadece bu paranın faizinden amatörlerin masrafı çıkar. Hayal gibi geliyor ama ben 4-5 senedir bunu düşünüyorum."


"TFF'YE SÖYLEDİM, BÖYLE OLURSA A2 ÇIKACAK"


Bir diğer konuda Türkiye Kupası, çok önemliydi. Biz kazanınca o da önemsiz oldu tabii.


Her maç için 250 bin Euro maç parası ödüyoruz. 2 milyon Euro Türkiye Kupası'nda zarar ediyoruz. Eğer bu statü devam ederse A2 takımı ile maçlara çıkacağız.  Bunun altından kalkamıyoruz. Oynadıkça para kazanacağımız yere para kaybediyoruz. Bir de sürekli maç oynuyoruz.


"EN BÜYÜK SORUN AMİGO İŞİ"


En büyük sorunlardan biri de bu amigo işi. Biz de hata yaptık 2004'e kadar yanlarında oldum ben de. Bilet filan kestik her şeyi. Öyle bir noktaya geldik ki kendisi Reis oldu. Ayrıca, Fenerbahçeli de değil Beşiktaşlı, önemli şeyler söyleyeceğim. Birbirleriyle kavga ediyorlar dövüşüyorlar.


Karabük maçında 'şike şike' diye bağırdılar. Her şeyi unuturum bunu unutmam, öleceğimi bilsem unutmam.


Fenerbahçeli adam böyle bağırmaz. Ertesi gün hatalarını anladılar. biz öyle şey demedik diyorlar. Stadın dışından stadın içine şeyler attılar. Cezayı çaktılar. Çekoslavakya'da kapıları kırmaya çalıştılar. 10 Bin Euro ceza aldık. Bunlar geçen savcılığa dilekçe verdi, 'başıma bir şey gelirse Aziz Yıldırım'dan' diye. Hem korkuyor, hem cesaretliymiş gibi davranıyor.


Ama ben ihbar ediyorum, tribünde uyuşturucu var. Ailelere sesleniyorum çocuklara sahip çıksınlar.


"AYKUT HOCA İLE DEVAM EDECEĞİZ"


Aykut Hoca ile devam edeceğiz. Kendisi bir çalışma yapıyor. Sezon açılmadan gerekli yerlere gerekli isimleri alacağız. Ben her sabah uyandığımda Fenerbahçeli olarak mutlu uyanıyorum. Bizim diğer kulüplerle ilgimiz yok. Samimi olmakta fayda var.


 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Dikkat! Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sivas Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05051524578 ( Menderes APAYDIN )